11,1 C
Zakopane

Sylwester

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Trwają zapisy na wycieczkę skiturową w ramach 9. edycji Światowego Dnia Śniegu

- POLECAMY -

Trwają zapisy na wycieczkę skiturową w ramach 9. edycji Światowego Dnia Śniegu

Przed nami 9. edycja Światowego Dnia Śniegu World Snow Day w Zakopanem. W związku z tym wyjątkowym zapraszamy wszystkie dzieci jeżdżące na nartach, do rozpoczęcia przygody na nartach skiturowych!

Ferie na Podhalu

Miasto Zakopane wychodzi na przeciw Turystom i Mieszkańcom Podhala organizując liczne atrakcje zimowe. Poza wydarzeniami kulturowymi, licznymi warsztatami dla rodzin z dziećmi, dużym plusem są atuty sportowe regionu. Jeśli jazda na sankach czy nartach, lepienie bałwana, wojna na śnieżki to Twoje zimowe marzenie musisz spędzić Światowy Dzień Śniegu pod Giewontem. Będzie to świetna okazja by rozpocząć przygodę na nartach skiturowych.

Wycieczka skiturowa w ramach 9. edycji Światowego Dnia Śniegu

Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. W tym roku zaplanowano dzieci powyżej 10 roku życia, jeżdżące na nartach wycieczkę na nartach skiturowych, która odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020 roku.

Skitoury, skiturowa wyprawa
Skitoury, skiturowa wyprawa

Czym są skitury?

Skitury to narty do przemieszczania się po terenie górskim, gdzie występują odcinki płaskie, strome podejścia oraz zjazdy. Narty te łączą w sobie funkcjonalność nart zjazdowych oraz biegowych. Wykorzystuje się narty podobne do zjazdowych, odpowiednio dobrane do wagi narciarza, jego umiejętności i terenu. Do takich nart montuje się specjalne wiązania.

Kto poprowadzi wycieczkę skitoutową?

Wycieczkę poprowadzi doświadczony opiekun Młodzieżowego Klubu Wysokogórskiego „ZAKOS” – Monika Strojny. Sprzęt zapewni i pomoże w dopasowaniu najlepsza wypożyczalnia sprzętu skiturowego – Yurta Ski Touring Test Center prowadzona przez profesjonalnego zawodnika Przemysława Sobczyka.

Jak zapisać się do udziału w wyprawie?

Zgłoszenia przyjmowane się drogą elektroniczną: [email protected] do dnia 15 stycznia 2020 r. (z dopiskiem Wycieczka skiturowa w tytule oraz podaniem imienia i nazwiska dziecka, długości stopy w cm, rozmiaru buta, wzrostu, wieku oraz telefonu kontaktowego do rodzica w treści maila). Ilość miejsc jest ograniczona.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Jesień w Tatrach, wyjątkowy czas dla tatrzańskich zwierząt

Jesień w Tatrach przywitała nas wysoką temperaturą, jednak w...

XXII edycja konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklicznego konkursu...

Sylwester z Michałem Milowiczem w zakopiańskiej Watrze

Zakopane Sylwester 2020/2021 w Watrze, to impreza do białego...

XXIV Jazz Camping 2020

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie w Hotelu Górskim PTTK...

9. Festiwal „Inspirowane górami” im. Ewy i Macieja Berbeków

Już w październiku 2020 w Zakopanem odbędzie się wyjątkowy...