17,1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

- POLECAMY -

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i trzy biegi. X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem i IX Mistrzostwa Polski Skyrunning to ekstremalna i bardzo widowiskowa impreza biegowa. Dlatego co roku budzi wśród biegaczy ogromne zainteresowanie.

Zakopiański Weekend Biegowy 2020

Zakopiański Weekend Biegowy odbędzie się w dniach 5- 7 czerwca 2020, a uczestnicy imprezy mają do wyboru trzy dystanse, 10, 15 i 32 km. Trasy biegów prowadzą tatrzańskimi szlakami, a jedna z nich kończy się metą nad Morskim Okiem. Trasy są zróżnicowane pod względem dystansu oraz stopnia trudności. Dlatego mogą się z nimi zmierzyć również amatorzy. Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem to wydarzenie, które wpisało się już na stałe w kalendarz miłośników biegów górskich, przyciągając z roku na rok coraz większe grono uczestników, jak i kibiców do Zakopanego.
Nie da się ukryć, że najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego z całą pewnością jest Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, który od 2012 r. jest jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Od 2014 r. wszedł w skład elitarnego cyklu Pucharu Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Skyrunning jest najbardziej ekstremalną formą biegów wysokogórskich.

Etapy biegu z Sokołem, sportowej rywalizacji

W ramach trzydniowych zawodów odbędą się następujące biegi:

  • Piątek – Bieg Sokoła to dystans: 15 km; start i meta w Kuźnicach, bieg ścieżką pod Reglami, dolinami Białego oraz Strążyska – 1000 m podbiegów, trudna technicznie.
  • Sobota – Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, dystans: 32,0 km; start i meta w centrum Zakopanego – to bardzo trudna technicznie trasa, z ponad 2 000 m w sumie podbiegów, jedna z najmocniej obsadzonych tego typu biegów w Polsce.
  • Niedziela – Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego na dystansie: 10 km; start biegu Polana Palenica, metą Morskie Oko, trasa cały czas pod górę, w całości po asfalcie, zawodnicy mają do pokonania 430 m przewyższenia.

Zapisy na Zakopiański Weekend Biegowy w Sokołem

W ramach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem ruszyły zapisy na wszystkie biegi. Uczestnicy mogą wystartować w pojedynczych biegach, ale też we wszystkich trzech. Dzięki czemu zostaną dodatkowo sklasyfikowani w Grand Prix Sokoła.

Wkrótce program imprezy: bądź z nami na bieżąco, ezakopane.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...