17,1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

- POLECAMY -

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i trzy biegi. X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem i IX Mistrzostwa Polski Skyrunning to ekstremalna i bardzo widowiskowa impreza biegowa. Dlatego co roku budzi wśród biegaczy ogromne zainteresowanie.

Zakopiański Weekend Biegowy 2020

Zakopiański Weekend Biegowy odbędzie się w dniach 5- 7 czerwca 2020, a uczestnicy imprezy mają do wyboru trzy dystanse, 10, 15 i 32 km. Trasy biegów prowadzą tatrzańskimi szlakami, a jedna z nich kończy się metą nad Morskim Okiem. Trasy są zróżnicowane pod względem dystansu oraz stopnia trudności. Dlatego mogą się z nimi zmierzyć również amatorzy. Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem to wydarzenie, które wpisało się już na stałe w kalendarz miłośników biegów górskich, przyciągając z roku na rok coraz większe grono uczestników, jak i kibiców do Zakopanego.
Nie da się ukryć, że najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego z całą pewnością jest Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, który od 2012 r. jest jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Od 2014 r. wszedł w skład elitarnego cyklu Pucharu Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Skyrunning jest najbardziej ekstremalną formą biegów wysokogórskich.

Etapy biegu z Sokołem, sportowej rywalizacji

W ramach trzydniowych zawodów odbędą się następujące biegi:

  • Piątek – Bieg Sokoła to dystans: 15 km; start i meta w Kuźnicach, bieg ścieżką pod Reglami, dolinami Białego oraz Strążyska – 1000 m podbiegów, trudna technicznie.
  • Sobota – Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, dystans: 32,0 km; start i meta w centrum Zakopanego – to bardzo trudna technicznie trasa, z ponad 2 000 m w sumie podbiegów, jedna z najmocniej obsadzonych tego typu biegów w Polsce.
  • Niedziela – Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego na dystansie: 10 km; start biegu Polana Palenica, metą Morskie Oko, trasa cały czas pod górę, w całości po asfalcie, zawodnicy mają do pokonania 430 m przewyższenia.

Zapisy na Zakopiański Weekend Biegowy w Sokołem

W ramach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem ruszyły zapisy na wszystkie biegi. Uczestnicy mogą wystartować w pojedynczych biegach, ale też we wszystkich trzech. Dzięki czemu zostaną dodatkowo sklasyfikowani w Grand Prix Sokoła.

Wkrótce program imprezy: bądź z nami na bieżąco, ezakopane.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego miasto Zakopane...

Wystawa „Święci nie przemijają”

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy...

Jeden bilet – dwie atrakcje! Zapraszamy na Gubałówkę i Butorowy Wierch

Planujesz wypad do Zakopanego? Marzysz o pięknej panoramie Tatr,...

Apartament Przy Rondzie Kuźnice

Luksusowy apartament w Zakopanem przy ulicy Bulwary Słowackiego 20a...

Góral spod Tatr – Bartłomiej Obrochta

Bartłomiej Obrochta zwany „Bartusiem” był zakopiańskim góralem. Urodził się...