0.1 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim – ruszyły zapisy!

- POLECAMY -

VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim – ruszyły zapisy!

Przed nami VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. Jest to niezwykłe cykliczne wydarzenie, które z roku na rok przyciąga co raz to większe grono miłośników narciarstwa. Specjalnie z tej okazji na Podhale przyjeżdżają narciarze amatorzy z całej Polski, aby wziąć udział w tej niezwykłej imprezie. Już dziś można zgłosić swój udział w pierwszej edycji wydarzenia, która odbędzie się tradycyjnie na Harendzie.

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim to już tradycja! Jest to cykliczna impreza sportowa którą organizuje miasto Zakopane wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Harenda, Polana Szymoszkowa oraz Kasprowy Wierch. Puchar został reaktywowany w sezonie zimowym 2013/2014 i do teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem narciarzy z Zakopanego oraz z całej Polski. W Pucharze mogą startować osoby, które mają ukończony 18 rok życia i nie były czynnymi zawodnikami w ciągu ostatnich 5 sezonów zimowych.

VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim
VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim

Cel zawodów

Bez wątpienia celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego, podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego oraz promowanie Zakopanego jako narciarskiego centrum regionu. Nie da się ukryć, ze tego typu zawody są świetnym pretekstem do spotkań w „narciarskim” gronie. Jest to dobra okazja do spędzenia aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Łącząc przyjemne z pożytecznym można również zdobyć atrakcyjne nagrody.

VII Pucharu dla Amatorów

Już niebawem miłośnicy sportów zimowych będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą w walce o Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Wzorem lat poprzednich, podczas każdych zawodów, uczestników czekają nagrody, medale i dyplomy. Narciarze biorący udział w zawodach, będą zdobywali adekwatne do zajętego miejsca punkty, które będą wliczone do klasyfikacji generalnej. Zwycięzcami Pucharu Zakopanego, zostaną zawodnicy, którzy po zaliczeniu wszystkich konkurencji zdobędą największą liczbę punktów w swojej kategorii. Każdy uczestnik, który zdobędzie największą liczbę punktów, ma szansę wygrać nagrodę specjalną! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Pucharu: www.zakopane.pl/pucharzakopanego

Puchar Zakopanego składa się z czterech edycji, rozgrywanych co dwa tygodnie, z czego tradycyjnie pierwsze dwie odbywają się na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane (slalom równoległy, slalom SL), kolejna na ukochanym przez wszystkich narciarzy Kasprowym Wierchu (slalom gigant SG), a finałowa na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa (slalom Gigant SG).

Program zawodów:

  • 11 stycznia 2020 – Harenda
  • 25 stycznia 2020 – Harenda
  • 8 lutego 2020 – Kasprowy Wierch
  • 22 lutego 2020 – Polana Szymoszkowa

II Puchar Zakopanego Dzieci

Wzorem poprzedniej edycji Pucharu w roku 2020 zawodom dorosłych towarzyszyć będzie również II Puchar Zakopanego Dzieci w ramach XLIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych. W zawodach wystartują również podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...

Kameralny i urokliwy wyciąg narciarski Ugory

Ugory to ziemie nie uprawiane od bardzo dawna. Jednak...