VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

0
102

Pierwszy weekend lipca w Kościelisku k. Zakopanego zapowiada się sportowo. W niedzielę, 7 lipca w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry odbędą się VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Warto zaznaczyć, że zawody „otwarte” oznaczają, że w rywalizacji swoich sił może spróbować każdy! Planujesz wakacyjny lipcowy weekend w górach? Może warto spędzić ten wolny czas właśnie w taki, oryginalny sposób!

Do Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking zgłosić może się zarówno wytrenowany amator nordic walking, jak i osoba rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Wystarczy znać technikę marszu i przede wszystkim nie bał się chwycić do ręki karabinka sportowego.

Co to jest Nordic walking?

Nordic walking to świetna forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują więcej partii mięśni, chociaż mniej intensywnie. Największym atutem nordic walking jest to, że można uprawiać tą dyscyplinę bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku oraz w górach, dosłownie wszędzie i to przez cały rok.

Czym różni się Biathlonowy Nordic Walking?

Biathlonowy Nordic Walking, to popularne chodzenie z kijami, z tym że wzbogacone elementem strzelania rozgrywanym tak jak w biathlonie. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu oraz instruktażem zajmują się sędziowie biathloniści. Sprzętu nie trzeba więc dźwigać ze sobą w trakcie marszu.

Uczestnicy zawodów powalczą w 6 kategoriach wiekowych.
Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5 km (najmłodsza grupa 3 x 1 km). Po pierwszym i drugim okrążeniu zawodnicy podążają na strzelnicę i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50 m do tarczy o średnicy 11 cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo musi pokonać rundę karną 100 m.

Osoby zainteresowane w dniu zawodów będą mogły wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, a zarazem przeszkoleniu strzeleckim. Będzie to seria próbna na strzelnicy.

Gwarantowana dobra zabawa, atrakcyjne nagrody, odrobina zdrowej rywalizacji i niezapomniane emocje.

Zapraszamy do Kościeliska na VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking – jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry

34-511 Kościelisko; ul. Groń 11