16 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

VI Zakopiański Bieg Niepodległości

- POLECAMY -

VI Zakopiański Bieg Niepodległości

Zbliża się 101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zakopane tradycyjnie już od sześciu lat organizuje z tej okazji Zakopiański Bieg Niepodległości. Gorąco zachęcamy do udziału.

Już w poniedziałek, 11 listopada 2019 roku na ulicach Zakopanego odbędzie się VI Zakopiański Bieg Niepodległości. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania dwa dystanse: bieg główny 10 km i dystans 5 km, a także będą mogli przemierzyć trasę w stylu nordic walking na długości 5km. W tym roku odbędzie się również integracyjny bieg na dystansie 400 m.

Cel Zakopiańskiego Biegu Niepodległości

Głównym celem zawodów jest upamiętnienie 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości a zarazem upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu. Organizatorzy wydarzenia chcą w ten sposób promować aktywność fizyczną i zdrowy stylu życia. Bieg ten jest zarazem promocją miasta Zakopanego, jako miejsca odpowiedniego do uprawiania sportów nie tylko zimowych.

Zawody biegowe w Zakopanem
Zawody biegowe w Zakopanem

Skąd wystartują biegacze

Start zawodów będzie miał miejsce w okolicach Urzędu Miasta Zakopane na ul. Kościuszki o godzinie 9.30 – start zawodników biegu integracyjnego na dystansie 400 metrów, godzina 10.00 – start zawodników biegu na 5 i 10 km, godzina 10.03 – zawodnicy Nordic Walking.

Trasa biegu

Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 1 kilometr i poprowadzi ulicami: START przed Urzędem Miasta Zakopane na ulicy Kościuszki – skręt w lewo w Aleje 3 Maja – Krupówki – Zamoyskiego – Makuszyńskiego – skręt w prawo w Piłsudskiego – skręt w lewo w Makuszyńskiego – skręt w lewo w Grunwaldzką – Makuszyńskiego – skręt w prawo w Piłsudskiego – Sabały – skręt w lewo w Zamoyskiego – Witkiewicza – Sienkiewicza – skręt w lewo w Kościuszki przed Urząd Miasta Zakopane META. Trasa przebiega ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu trasa biegu nie prowadzi chodnikami. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu. Trasa jest przedstawiona na mapce sytuacyjnej.

Zawodnicy biorący udział w biegu na 10 km pokonują pętlę 2 razy, na dystansie 5 km i nordic walking 1 pętlę. Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu i marszu wynosi 1,5 godziny.

Łączna liczba Uczestników ograniczona jest do 900 osób. Na dzień dzisiejszy udział w biegu zdeklarowało 505 osób z czego potwierdzonych uczestników jest 447. Wolnych miejsc zostało jeszcze trochę, tak więc zachęcamy do zapisów. Zgłoszeń można dokonywać do 5 listopada drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu.

Urząd Miasta Zakopane

ul. Tadeusza Kościuszki 13, 34-500 Zakopane

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

XXII edycja konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklicznego konkursu...

XXIV Jazz Camping 2020

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie w Hotelu Górskim PTTK...

Jesień w Tatrach, wyjątkowy czas dla tatrzańskich zwierząt

Jesień w Tatrach przywitała nas wysoką temperaturą, jednak w...

9. Festiwal „Inspirowane górami” im. Ewy i Macieja Berbeków

Już w październiku 2020 w Zakopanem odbędzie się wyjątkowy...

XII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na szczytach” w Zakopanem

Przed nami XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na...