5.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Tour de Pologne 2020 – utrudnienia w ruchu drogowym: Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Kościelisko

Tour de Pologne 2020 – utrudnienia w ruchu drogowym: Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Kościelisko

Trwa 77. Tour de Pologne UCI World. Tegoroczny wyścig rozpoczął się 5 sierpnia, a zakończy 9 sierpnia 2020. Dwa ostatnie dni kolarze będą ścigali się na Podhalu: 8 sierpnia pętla Bukowina Tatrzańska i 9 sierpnia Zakopane – Kraków, przez Kościelisko.

4 etap 77. Tour de Pologne

W sobotę, 8 sierpnia kolarze wyruszą na trasę czwartego etapu Tour de Pologne 2020, który odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz pobliskich miejscowościach. Zawodnicy łącznie pokonają dystans 153 km. Kolarze wystartują z parkingu Bukovina Resort o 14.45. Tego dnia utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią w rejonie ronda Klin w Bukowinie, gdzie wyznaczono zarówno start, jak i metę przedostatniego etapu wyścigu.

Utrudnienia w ruchu Bukowina Tatrzańska i teren Podhala

Informujemy o wystąpienia w tym dniu czasowych utrudnień oraz zamknięcia ruchu drogowego na trasie przejazdu wyścigu na poszczególnych odcinkach. Na DW 960 na 1 km do ronda Klin ( od północy) od godziny 05:30 będzie odbywać się budowa scenografii, ruch będzie ograniczony w znacznym stopniu, zalecany objazd do godziny 13:00 przez Wierch Rusiński i Wierch Olczański. Po godzinie 14:00 zalecany objazd w/w odcinka DW 960 przez Brzegi. Ruch na drodze z Poronina w kierunku Łysej Polany oraz z Łysej Polany do Poronina na wysokości ul. Sportowej w Bukowinie Tatrzańskiej na odcinku około 200 metrów będzie odbywał się wahadłowo. Wyścig wystartuje o godzinie 14:45, ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany operacyjnie na czas przejazdu peletonu. Zakończenie wyścigu przewiduje się na godzinę 18:50. Utrudnienia na DW 960 ul. Kościuszki na odcinku od Kościoła do ronda Klin przewidziane są do godziny 22:00.

Pętla Bukowina Tatrzańska: trasa przejazdu, miejscowości

Miejscowości przez które przejedzie peleton, pętli Bukowina Tatrzańska na której wystąpią utrudnienia w ruchu: Bukowina Tatrzańska, Rzepiska, Łapsze Wyżne, Trybsz, most na rzece Białka, Groń, Gronków, Bór, Szaflary, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny i Górny, Łosie, Wierch Rusiński, Łapszanka.

Tour de Pologne 2020 etap 4 Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska
Mapa trasy Tour de Pologne 2020 etap 4 Tour de Pologne 2020 etap 4 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska

5 etap 77. Tour de Pologne

W związku z organizacją V etapu 77 Tour de Pologne UCI World Tour Zakopane – Kraków. Piaty etap, który odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia, będzie miał start na terenie Zakopanego, tym razem z ul. Powstańców Śląskich, na wysokości hotelu Mercure Kasprowy, skąd kolarze wjadą na teren gminy Kościelisko. Kolarze pokonają trasę przez Salamandrą, Gubałówkę, Nowe Bystre, Ząb, Czerwienne, Ciche, Czarny Dunajec, Piekielnik z metą w Krakowie.

W związku z wyścigiem na drogach pojawią się spore utrudnienia w ruchu drogowym. Największe komplikacje drogowe będą w godzinach od 12:00, kiedy to zostanie zamknięta droga ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem na całej długości, aż do osiedla Karpielówka w Kościelisku (skręt na Salamandrę). Skąd wystartują kolarze i na ten czas będą całkowicie nieprzejezdne.

Tour de Pologne 2020 etap 5 Zakopane - Kraków
Mapa trasy Tour de Pologne 2020 etap 5 Zakopane – Kraków

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy