17.7 C
Zakopane
poniedziałek, Sierpień 19, 2019
 • Wiadomości
More

  Tour de Pologne 2019 – utrudnienia w ruchu drogowym, Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska

  Zakopane Imprezy Sportowe Tour de Pologne 2019 - utrudnienia w ruchu drogowym, Zakopane, Kościelisko, Bukowina...

  Trwa 76. Tour de Pologne UCI World. Tegoroczny wyścig rozpoczął się 3 sierpnia, a zakończy 9 sierpnia. Dwa ostatnie dni kolarze będą ścigali się na Podhalu: 8 sierpnia po terenie gminy Kościelisko, a 9 sierpnia w gminie Bukowina Tatrzańska.

  W tym roku Zakopane zostało wyłączone z trasy Tour de Pologne 2019. Wszystko to za sprawą robót drogowych na zakopiance przy wjeździe do miasta, gdzie remontowany jest most. Oraz przez budowane rondo na Bystrem, w kierunku Cyrhli, gdzie przez ostatnie lata pędził peleton kolarzy.

  Szósty etap 76. Tour de Pologne

  76. Tour de Pologne
  76. Tour de Pologne, trasa Zakopane

  W związku z powyżej wymienionymi remontami, szósty etap Tour de Pologne 2019, który odbędzie się w czwartek 8 sierpnia, będzie miał start na terenie Zakopanego ale tym razem z ul. Powstańców Śląskich, na wysokości hotelu Mercure Kasprowy, skąd kolarze wjadą na teren gminy Kościelisko, gdzie znajdzie się meta wyścigu. Kolarze pokonają trasę przez Salamandrą na Gubałówkę, stąd do Nowego Bystrego, Ratułowa, Cichego, by wrócić przez Skrzypne, Sierockie, Ząb w kierunku Nowego Bystrego i z powrotem przez Salamandrę do Kościeliska.

  W związku z wyścigiem na drogach pojawią się spore utrudnienia w ruchu drogowym. Największe komplikacje drogowe będą w godzinach od 6 rano do 23. W pierwszej kolejności zamknięta będzie droga Powstańców Śląskich, gdzie będzie start, a następnie ulica Stanisława oraz Nędzy Kubińca w rejonie od Salamandry do kościoła, gdzie będzie meta.

  Siódmy etap 76. Tour de Pologne

  76. Tour de Pologne
  76. Tour de Pologne, trasa Bukowina Tatrzańska

  W piątek, 9 sierpnia kolarze wyruszą na trasę 7. etapu Tour de Pologne 2019, który odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz pobliskich miejscowościach. Zawodnicy łącznie pokonają dystans 147 km. Kolarze wystartują z parkingu Bukovina Resort o 12.22. Tego dnia utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią w rejonie ronda Klin w Bukowinie, gdzie wyznaczono zarówno start, jak i metę ostatniego etapu wyścigu.

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Tatrzańskich Wici nie zwalniają tempa! Nie da się ukryć, że ten cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim pod Giewontem przyciąga tysiące widzów. Jest to świetna okazja na spotkanie...
  Wielka Krokiew Zakopane

  Zmiana organizacji w ruchu drogowym – Letnie FIS Grand Prix 2019 w Zakopanem

  Na sportowe emocje na skoczni w Zakopanem wcale nie musimy czekać aż do zimy. Już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi odbędą się Letnie FIS Grand Prix 2019 w Skokach Narciarskich. W związki ze...

  Najnowsze

  X