15,3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Tour de Pologne 2019 – utrudnienia w ruchu drogowym, Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska

- POLECAMY -

Tour de Pologne 2019 – utrudnienia w ruchu drogowym, Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska

Trwa 76. Tour de Pologne UCI World. Tegoroczny wyścig rozpoczął się 3 sierpnia, a zakończy 9 sierpnia. Dwa ostatnie dni kolarze będą ścigali się na Podhalu: 8 sierpnia po terenie gminy Kościelisko, a 9 sierpnia w gminie Bukowina Tatrzańska.

W tym roku Zakopane zostało wyłączone z trasy Tour de Pologne 2019. Wszystko to za sprawą robót drogowych na zakopiance przy wjeździe do miasta, gdzie remontowany jest most. Oraz przez budowane rondo na Bystrem, w kierunku Cyrhli, gdzie przez ostatnie lata pędził peleton kolarzy.

Szósty etap 76. Tour de Pologne

76. Tour de Pologne
76. Tour de Pologne, trasa Zakopane

W związku z powyżej wymienionymi remontami, szósty etap Tour de Pologne 2019, który odbędzie się w czwartek 8 sierpnia, będzie miał start na terenie Zakopanego ale tym razem z ul. Powstańców Śląskich, na wysokości hotelu Mercure Kasprowy, skąd kolarze wjadą na teren gminy Kościelisko, gdzie znajdzie się meta wyścigu. Kolarze pokonają trasę przez Salamandrą na Gubałówkę, stąd do Nowego Bystrego, Ratułowa, Cichego, by wrócić przez Skrzypne, Sierockie, Ząb w kierunku Nowego Bystrego i z powrotem przez Salamandrę do Kościeliska.

W związku z wyścigiem na drogach pojawią się spore utrudnienia w ruchu drogowym. Największe komplikacje drogowe będą w godzinach od 6 rano do 23. W pierwszej kolejności zamknięta będzie droga Powstańców Śląskich, gdzie będzie start, a następnie ulica Stanisława oraz Nędzy Kubińca w rejonie od Salamandry do kościoła, gdzie będzie meta.

Siódmy etap 76. Tour de Pologne

76. Tour de Pologne
76. Tour de Pologne, trasa Bukowina Tatrzańska

W piątek, 9 sierpnia kolarze wyruszą na trasę 7. etapu Tour de Pologne 2019, który odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz pobliskich miejscowościach. Zawodnicy łącznie pokonają dystans 147 km. Kolarze wystartują z parkingu Bukovina Resort o 12.22. Tego dnia utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią w rejonie ronda Klin w Bukowinie, gdzie wyznaczono zarówno start, jak i metę ostatniego etapu wyścigu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...