-0,8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2020

- POLECAMY -

Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2020

Zimą w Zakopanem nie sposób się nudzić! Miło nam poinformować, że i w tym roku Miasto Zakopane zorganizuje kolejną, tym razem już dziewiątą edycję Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day. To będzie wyjątkowe wydarzenie! Będziecie z nami?

Ferie zimowe 2020 w Zakopanem

Ferie w Zakopanem to bez wątpienia idealna propozycja tej zimy. Miasto wychodzi na przeciw Turystom i Mieszkańcom Podhala organizując liczne atrakcje zimowe. Poza wydarzeniami kulturowymi, licznymi warsztatami dla rodzin z dziećmi, dużym plusem są atuty sportowe regionu. Jeśli jazda na sankach czy nartach, lepienie bałwana, wojna na śnieżki to Twoje zimowe marzenie musisz spędzić Światowy Dzień Śniegu pod Giewontem.

9. edycja Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day

Światowy Dzień Śniegu – World Snow Day to wyjątkowa coroczna akcja ma na celu przede wszystkim promowanie nie tylko beztroskiej zabawy , ale i edukacji związanej ze śniegiem. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi.

FIS World Snow Day - Zakopane 2020
FIS World Snow Day – Zakopane 2020

Kiedy przypada Światowy Dzień Śniegu?

Obchody Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem odbędą się w dniach od 18 do 19 stycznia 2020 roku.

Co w programie imprezy?

18 stycznia w sobotę w Kuźnicach w godzinach 9.00-14.00 chętne dzieci będą mogły spróbować swoich sił w stosunkowo nowej dyscyplinie narciarstwa, a mianowicie skitouringu. Skitouring jest fantastyczną formą spędzania czasu wolnego łączącą turystykę z narciarstwem zjazdowym. Dzięki wieloletniemu sponsorowi Yurta Bar Skitouring Test Center , sprzęt do narciarstwa skiturowego dzieci będą miały wypożyczony nieodpłatnie, a wycieczkę poprowadzi doświadczona osoba będąca jednocześnie Przewodnikiem Tatrzańskim oraz opiekunem Grupy Młodzieżowej Polskiego Związku Alpinizmu w Narciarstwie Wysokogórskim.

W godzinach popołudniowych od 13:00 do 18:00 rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym – podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach/snowboardzie, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty/snowboard) oraz starszy członek rodziny – rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu – dziecko + towarzysząca osoba. Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. Najmłodsi w godzinach 14-17.00 będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

9. Światowy Dzień Śniegu, Zakopane Nosal mapka
9. Światowy Dzień Śniegu, Zakopane Nosal mapka

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r., na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach! Rodzinne duety będą mogły dodatkowo wziąć udział w rodzinnym nordic walking, ulubionej przez wszystkich śmiesznej narcie oraz konkurencji na nartach biegowych. Uczestnicy otrzymają specjalną kartę SportLOVEj Rodziny i wszędzie tam, gdzie będą rozgrywane rodzinne konkurencje, po wspólnym wystartowaniu w aktywnościach będą mogli otrzymać pieczątkę potwierdzającą udział w danej konkurencji. Uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie pieczątki i oddadzą wypełnioną kartę, otrzymają upominki od organizatora.

9. Światowy Dzień Śniegu, Górna Rówień Krupowa
9. Światowy Dzień Śniegu, Zakopane Górna Rówień Krupowa, mapka

Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód.

Program World Snow Day w Zakopanem

18 stycznia 2020
Centrum Narciarskie Nosal, ul. Balzera 30

  • zawody snowboardowe
  • zawody rodzinne w narciarstwie alpejskim
  • bezpłatna nauka jazdy z instruktorami

19 stycznia 2020
Górna Rówień Krupowa

11.00 – oficjalne otwarcie 9. Światowego Dnia Śniegu ze wspólnym

odśpiewaniem piosenki WSD napisanej przez P. Marka Kota

11.15 – Start zawodów w biegach narciarskich

11.00 – 13.00 – Family Nordic Walking – dwuosobowe rodzinne sztafety
(jedno dziecko + 1 osoba pełnoletnia) będą pokonywać ustawiony
slalom na czas. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody.

11.00 – 13.00 – śmiałkowie rywalizują na torze przeszkód Cross Country Cross
(XCX). Nagrodzimy rekord trasy w kategorii dziewcząt oraz rekord trasy
w kategorii chłopców.

11.00 – 13.00 zawody „Śmieszna narta” – zawody drużynowe polegające
na jak najszybszym przejściu wyznaczonego odcinka na nartach
skokowych z zamocowanymi wiązaniami na których zmieszczą się
maksymalnie 4 osoby. Nagrodzimy trzy najlepsze drużyny!

13.30 – Rozdanie nagród za zawody rodzinne i snowboardowe

14.00 – Rozdanie nagród za zawody w biegach narciarskich oraz pozostałych
konkurencjach rozgrywanych w dniu 19.01.2020 r.

15.00 – Zakończenie wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do dobrej zabawy!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy