1 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki, czyli XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu

- POLECAMY -

Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki, czyli XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu

XVIII Tatrzańskie Wici 2019 ruszyły pełną parą! Przed nami kolejna odsłona cyklu imprez, które na stałe wpisały się w podhalański kalendarz wydarzeń. Wielkimi krokami zbliża się MEMORIAŁ IM. STANISŁAWA TREBUNI „TUTKI”, czyli XVI Dunajeckie Granie. Jest to to Piknik Sportowy, który jest organizowany przez klub „Biali” Biały Dunajec. Głównym punktem programu jest turniej piłkarski zaproszonych drużyn oraz występy zespołów regionalnych i koncerty zespołów muzycznych. Będzie się działo!

Fascynuje Cię góralski folklor? Zapraszamy na XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu, który odbędzie się już w niedzielę, 14 lipca 2019 roku. Jest to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Celem cyklu imprez Tatrzańskich Wici jest przede wszystkim promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych. Organizatorzy mają na celu kultywowanie tradycji lecz nie tylko. Ważnym punktem jest tutaj dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo.

Piknik XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu ma na calu między innymi rozwój wśród ludności wiejskiej zamiłowania do uprawiania sportu. Amatorskie drużyny zagrają o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Piknik sprzyja rozwojowi kultury fizycznej mieszkańców Podhala oraz turystów i gości. Imprezie towarzyszą występy liczne występy i koncerty ukazujące bogactwo kulturalne regionu.

W tym roku turniej będzie podzielony na dwie części, od godziny 11.00 mecze rozgrywać będą drużyny dziecięce: Biali Biały Dunajec, LKS Szaflary, Zawrat Bukowina Tatrzańska, ZKP Asy Zakopane . Około godziny 14.30 zagrają seniorzy (drużyny: Biali Biały Dunajec, LKS Szaflary i Przełęcz Łopuszna).

Po sportowych rywalizacjach na scenie zagra Zespół BIOŁODUNAJCANIE, oraz grupa WESELKA z Ukrainy. Gwiazdą wieczoru będzie występ „SAMŁELA”. Samłel – Bartłomiej Rzepka, rapuje w gwarze góralskiej i korzysta z tradycyjnej muzyki podhalańskiej.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Program

11:00 zbiórka drużyn dziecięcych

11:30 turniej Żaków U8

13:15 zakończenie turniejów dziecięcych

14:30 turniej seniorów o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego

18:00 zakończenie turnieju i rozdanie pucharów

18:15 występ zespołu regionalnego „Biołodunajcanie”

19:30 występ zespołu regionalnego „Wesełka”

20:45 zespół koncertowy „Samuel”

22:00 zabawa przy muzyce tanecznej – zagra DJ Marek Wacławski

Serdecznie zapraszamy!

XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu
XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu. program

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wirtualna wystawa pasyjna: Pozwólcie działać we mnie tajemnicy…

Dzięki Zakopiańskiemu Centrum Kultury oraz Centrum Kultury w willi...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...