14 C
Zakopane
wtorek, Lipiec 16, 2019
 • Wiadomości
More
  Zakopane Imprezy Sportowe Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki, czyli XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu

  Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki, czyli XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu

  XVIII Tatrzańskie Wici 2019 ruszyły pełną parą! Przed nami kolejna odsłona cyklu imprez, które na stałe wpisały się w podhalański kalendarz wydarzeń. Wielkimi krokami zbliża się MEMORIAŁ IM. STANISŁAWA TREBUNI „TUTKI”, czyli XVI Dunajeckie Granie. Jest to to Piknik Sportowy, który jest organizowany przez klub „Biali” Biały Dunajec. Głównym punktem programu jest turniej piłkarski zaproszonych drużyn oraz występy zespołów regionalnych i koncerty zespołów muzycznych. Będzie się działo!

  Fascynuje Cię góralski folklor? Zapraszamy na XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu, który odbędzie się już w niedzielę, 14 lipca 2019 roku. Jest to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Celem cyklu imprez Tatrzańskich Wici jest przede wszystkim promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych. Organizatorzy mają na celu kultywowanie tradycji lecz nie tylko. Ważnym punktem jest tutaj dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo.

  Piknik XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu ma na calu między innymi rozwój wśród ludności wiejskiej zamiłowania do uprawiania sportu. Amatorskie drużyny zagrają o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Piknik sprzyja rozwojowi kultury fizycznej mieszkańców Podhala oraz turystów i gości. Imprezie towarzyszą występy liczne występy i koncerty ukazujące bogactwo kulturalne regionu.

  W tym roku turniej będzie podzielony na dwie części, od godziny 11.00 mecze rozgrywać będą drużyny dziecięce: Biali Biały Dunajec, LKS Szaflary, Zawrat Bukowina Tatrzańska, ZKP Asy Zakopane . Około godziny 14.30 zagrają seniorzy (drużyny: Biali Biały Dunajec, LKS Szaflary i Przełęcz Łopuszna).

  Po sportowych rywalizacjach na scenie zagra Zespół BIOŁODUNAJCANIE, oraz grupa WESELKA z Ukrainy. Gwiazdą wieczoru będzie występ „SAMŁELA”. Samłel – Bartłomiej Rzepka, rapuje w gwarze góralskiej i korzysta z tradycyjnej muzyki podhalańskiej.

  Każdy znajdzie coś dla siebie!

  Program

  11:00 zbiórka drużyn dziecięcych

  11:30 turniej Żaków U8

  13:15 zakończenie turniejów dziecięcych

  14:30 turniej seniorów o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego

  18:00 zakończenie turnieju i rozdanie pucharów

  18:15 występ zespołu regionalnego „Biołodunajcanie”

  19:30 występ zespołu regionalnego „Wesełka”

  20:45 zespół koncertowy „Samuel”

  22:00 zabawa przy muzyce tanecznej – zagra DJ Marek Wacławski

  Serdecznie zapraszamy!

  XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu
  XVI Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu. program

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  42. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem

  42. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem

  Wakacje w Zakopanem to czas wyjątkowych imprez regionalnych, sportowych i kulturowych. Wielkimi krokami zbliżają się 42. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. W latach ostatnich Festiwal otrzymał niepowtarzalny, indywidualny rys poprzez połączenie muzyki klasycznej z autentyczną...
  Tatry, dzieci na szlaku

  Lato z TPN – wycieczki dla rodzin z dziećmi

  Zakopane idealnie sprawdzi się jako baza wypadowa na wakacje dla rodzin z dziećmi. Wybierając wypoczynek pod Giewontem z pewnością nie będzie czasu na nudę. Jeśli jesteś rodzicem, który lubi chodzić po górach? Zarazem chcesz...

  Najnowsze