• Wiadomości

Marsz Nordic Walking TAK dla transplantacji

- POLECAMY -

Marsz Nordic Walking TAK dla transplantacji

Zakopane Imprezy Sportowe Marsz Nordic Walking TAK dla transplantacji

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania. Weź udział w drużynowym Marszu Nordic Walking „TAK dla transplantacji” w Zakopanem mającym na celu promocję idei transplantacji w Polsce. Nie da się ukryć, że to wyjątkowa inicjatywa, która ma ogromne znaczenie dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

Już w sobotę, 19 Października 2019 roku na zakopiańskim Placu Niepodległości obędzie drużynowy Marsz Nordic Walking „TAK dla transplantacji”, którego celem nie jest jedynie promocja idei transplantacji w naszym kraju, ale przede wszystkim propagowanie rzetelnej wiedzy na temat donacji i transplantacji. Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości wśród społeczeństwa na temat znaczenia transplantacji w ratowaniu potrzebujących.

Transplantacja jest to zabieg przeszczepienia narządu ludzkiego w całości lub części, tkanki lub komórek z jednego ciała na inne lub w obrębie jednego ciała. Przeszczepianiem zajmuje się właśnie dziedzina medycyny zwana transplantologią. Przeszczepienie jest to proces mający na celu przywrócenie niektórych funkcji ciała ludzkiego przez przeniesienie komórki, tkanki lub narządu od dawcy do ciała biorcy. Przeszczep to komórki, tkanki (skóra, rogówka, kości) lub narząd (serce, nerka) pobrane od dawcy, podlegające chirurgicznemu przeszczepieniu do organizmu biorcy.

Zwieńczeniem marszu TAK dla Transplantacji będzie 14. Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, który odbędzie się również w Zakopanem w dniach od 17 do 19 października br. Kongres wiąże się z obchodami Światowego Dnia Donacji i Transplantacji, który przypada 26 października br. oraz 15-lecia działalności Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Marsz TAK dla transplantacji - Nordic Walking w Zakopanem, plakat
Marsz TAK dla transplantacji – Nordic Walking w Zakopanem, plakat

W dniu Marszu TAK dla transplantacji odbędzie się symboliczny przemarsz drużyn na znak integracji środowisk związanych z medycyną transplantacyjną w naszym kraju: urzędników, lekarzy, koordynatorów, pacjentów, oraz sympatyków idei transplantacji, sportowcy, gwiazdy filmu, estrady, teatru oraz telewizji. Weź udział i Ty!

Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na 30 drużyn o nazwach wyrażających poparcie dla transplantacji. Powiedzmy razem TAK dla transplantacji!

Wyjątkowym punktem programu będzie koncert zespołu LOMBARD. Będzie się działo!

Pogram imprezy Marsz Nordic Walking TAK dla transplantacji

15:00 – Otwarcie marszu

15:20 – Prezentacja zasad marszu

15:25 – Instruktarz i rozgrzewka

15:30 – Marsz (dystans ok. 1 km)

16:40 – Ogłoszenie wyników i wręczenie medali

17:30 – Koncert

Dodaj komentarz

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „ODRODZENIE” im. Klary Jelskiej w Zakopanem

Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc "ODRODZENIE" im. Klary Jelskiej to...

Sesja popularnonaukowa – „Zakopane. Moje miasto – moja tożsamość”

Tatrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza na jesienną sesję popularnonaukową...

Chanson Paris, czyli najpiękniejsze piosenki Edith Piaf w Kawiarni Kmicic

Serdecznie zapraszamy do Kawiarni Kmicic w Zakopanem na niezapomniany...

Bieg Przedni II edycja!

Biegaczki i Biegacze przed nami Bieg Przedni, czyli zawody...

XXIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

Serdecznie zapraszamy wszytskie dzieci i młodzież z Podhala, Spisza...
X