II Bieg Hasiora

0
257
II Biegu Hasiora

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Biegu Hasiora, organizowanym tym razem w ramach jubileuszu 130-lecia Muzeum Tatrzańskiego przypadającego w roku 2019. Wybierając się do Zakopanego na weekend, możesz spędzić ten czas aktywnie.

Celem zawodów jest między innymi przybliżenie twórczości Władysława Hasiora oraz jego kariery sportowej. Organizatorzy mają również na celu upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Zastanawialiście się jaki wpływ na nasz organizm ma bieganie?
Otóż, warto wiedzieć, że nie jest to jedynie świetny sposób na utratę nadmiernych kilogramów, ale również jest to świetny sposób na stres. Badania dowodzą, że bieganie znacząco obniża ryzyko chorób układu sercowo -naczyniowego. Podczas takiego wysiłku znacznie poprawia się krążenie krwi. Bieganie jest świetnym sposobem spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia.

W tegorocznym Biegu, oprócz kategorii open oraz kategorii wiekowych, przygotowano także kategorię specjalną dla pracowników muzeów. Dla zwycięzców są przewidziane nagrody pieniężne! Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę.

Zainteresowani swój udział mogą zgłosić poprzez stronę: sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/ii-bieg-hasiora-2019-zakopane/ .

Bieg odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca 2019 roku. Start w Kuźnicach o godzinie 9:30. Meta biegu na dystansie 5 km znajduje się przy Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem.

Władysław Hasior (1928-1999) był wybitnym polskim artystą znanym zarówno z działalności twórczej jak i edukacyjnej, który przez całe życie związany był z Zakopanem. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.