25,3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Garmin Winter Sports Festival 2020

- POLECAMY -

Garmin Winter Sports Festival 2020

Przed nami siedemnasta edycja Garmin Winter Sports Festival w Białce Tatrzańskiej, w ramach którego po raz drugi w historii rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy FIS w narciarskich i snowboardowych konkurencji. Będzie to niepowtarzalne widowisko, podczas którego czołowi zawodnicy z kraju powalczą o miejsca na podium Mistrzostw Polski PZN we Freeskiingu.

Co to jest freesking?

Freeskiing to narciarstwo polegające na skakaniu na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu trików takich jak: obroty, salta, graby – chwyty za nartę w locie oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach (jibbing). Sport ten dzieli się na kilka konkurencji: big air – skoki wykonywane z dużej, pojedynczej skoczni slopestyle – zjazd po specjalnie przygotowanym torze z wieloma skoczniami, boksami i railami, jest to również dyscyplina olimpijska. Jibbing – jazda po railach, boksach i innych przeszkodach – murki, ściany, drzewa. Jibbing może być również uprawiany w środowisku miejskim (urban skiing). Halfpipe – ewolucje wykonywane w śnieżnej rynnie (halfpipi’e).

Garmin Winter Sports Festival 2020
Garmin Winter Sports Festival 2020, plakat

Garmin Winter Sports Festival

Garmin Winter Sports Festival to impreza, która od lat przyciąga do Polski najzdolniejszych zawodników specjalizujących się w konkurencjach freestyle’owych. Wielu z nich rywalizuje obecnie na najwyższym światowym poziomie, w tym na arenach olimpijskich. Warto zaznaczyć, że w 2018 roku snowboardowy Big Air zadebiutował w programie Igrzysk w Peyongchang, a w 2022 roku w Pekinie na dużej skoczni swoje ewolucje zaprezentują także narciarze. Zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stały się dla młodych sportowców z całego świata naturalną ścieżką kariery. Poziom rywalizacji w cyklu kontynentalnym jest niezwykle wysoki, co pokazały także zawody rozegrane w Białce Tatrzańskiej minionej zimy.

Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal sportów zimowych?

Garmin Winter Sports Festival odbędzie się w połowie lutego. Zapraszamy dokładnie w dniach od 14 do 15 lutego 2020 roku do Białki Tatrzańskiej, gdzie odbędzie się niezwykłe widowisko sportowe. Zawody te są bardzo wysoko oceniane przez zagranicznych zawodników. Wstęp na imprezę jest wolny, na publiczność czekały będą dodatkowe atrakcje w miasteczku festiwalowym, konkursy i dobra muzyka. Oczywiście warto zabrać ze sobą sprzęt zimowy i w przerwach w kibicowaniu poszaleć po trasach najlepszego polskiego ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

ul. Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

O biednej Kasi co wyszła za księcia

W Chochołowie żył chłop Szymon był wdowcem, sam wychowywał...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...

O gazdach co ślimaka zjedli

W Białym Dunajcu spotkali się dwaj gazdowie, którzy szli...

Illusion House Zakopane uwolni Twoją wyobraźnię

Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie czasu w niebanalny sposób,...

Pokoje Gościnne Baron

Oferta na wyjątkowe a jednocześnie tanie noclegi w ścisłym...
X