10 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Bieg sztafetowy 101 na 101 – lecie Odzyskania Niepodległości

- POLECAMY -

Bieg sztafetowy 101 na 101 – lecie Odzyskania Niepodległości

Już w październiku na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrane zostaną zawody Bieg Sztafetowy – 101 kilometrów na 101-lecie odzyskania niepodległości. Zawody są finałem projektu „Sportowa moc w rodzinie – 101 na 101”.

Celem zawodów jest przede wszystkim upamiętnienie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz integracja obywatelska wokół wydarzeń patriotycznych. Organizatorzy chcą w ten sposób promować bezpieczną aktywność fizyczną i zarazem zdrowy styl życia.

Organizatorem zawodów jest Fundacja HANDICAP Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Bieg odbędzie się w dniu 19 października 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym COS Zakopane w godzinach od 9.00 do 17.00.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane
Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, logo

Bieg 101 na 101 ma charakter sztafety. Dystans do pokonania to 101 kilometrów, w tym 1 kilometr w formule integracyjnej, czyli wszyscy biegacze jednocześnie, a 100 km w biegu sztafetowym. W sztafecie biorą udział 10 osobowe drużyny, mogą być mieszane. Dopuszcza się udział sztafet o mniejszej ilości zawodników. Zawodnik po pokonaniu minimum jednego okrążenia przekazuje pałeczkę następnemu zawodnikowi z drużyny w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

Zgłoszeń można dokonywać do dnia 15 października 2019 drogą elektroniczną na adres email: [email protected] na specjalnie przygotowanym formularzu. Kapitan drużyny wypełnia formularz zgłoszeniowy i wysyła skan na podany adres email lub przynosi do biura zawodów. Wszelkie zmiany w składzie drużyny może zgłaszać tylko i wyłącznie Kapitan drużyny.

Stadion lekkoatletyczny COS Zakopane

ul. Bronisława Czecha 1, 34-500 Zakopane

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Jak powstało Zakopane

Przed wiekami pod Tatrami rozciągała się gęsta puszcza. Najbliższe...

Jeden bilet – dwie atrakcje! Zapraszamy na Gubałówkę i Butorowy Wierch

Planujesz wypad do Zakopanego? Marzysz o pięknej panoramie Tatr,...

Opowieść o dzielnym Giewoncie

Świat był kiedyś inny. Wielkie wody zalewały nasze ziemie....

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego miasto Zakopane...

Wystawa „Święci nie przemijają”

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy...