Sylwester

Porady

atrakcje

na weekend

Bieg sztafetowy 101 na 101 – lecie Odzyskania Niepodległości

- POLECAMY -

Bieg sztafetowy 101 na 101 – lecie Odzyskania Niepodległości

Już w październiku na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrane zostaną zawody Bieg Sztafetowy – 101 kilometrów na 101-lecie odzyskania niepodległości. Zawody są finałem projektu „Sportowa moc w rodzinie – 101 na 101”.

Celem zawodów jest przede wszystkim upamiętnienie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz integracja obywatelska wokół wydarzeń patriotycznych. Organizatorzy chcą w ten sposób promować bezpieczną aktywność fizyczną i zarazem zdrowy styl życia.

Organizatorem zawodów jest Fundacja HANDICAP Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Bieg odbędzie się w dniu 19 października 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym COS Zakopane w godzinach od 9.00 do 17.00.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane
Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, logo

Bieg 101 na 101 ma charakter sztafety. Dystans do pokonania to 101 kilometrów, w tym 1 kilometr w formule integracyjnej, czyli wszyscy biegacze jednocześnie, a 100 km w biegu sztafetowym. W sztafecie biorą udział 10 osobowe drużyny, mogą być mieszane. Dopuszcza się udział sztafet o mniejszej ilości zawodników. Zawodnik po pokonaniu minimum jednego okrążenia przekazuje pałeczkę następnemu zawodnikowi z drużyny w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

Zgłoszeń można dokonywać do dnia 15 października 2019 drogą elektroniczną na adres email: [email protected] na specjalnie przygotowanym formularzu. Kapitan drużyny wypełnia formularz zgłoszeniowy i wysyła skan na podany adres email lub przynosi do biura zawodów. Wszelkie zmiany w składzie drużyny może zgłaszać tylko i wyłącznie Kapitan drużyny.

Stadion lekkoatletyczny COS Zakopane

ul. Bronisława Czecha 1, 34-500 Zakopane

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

SNOW EXPO na śniegu 2019 w Białce Tatrzańskiej

Są tu jacyś miłośnicy białego szaleństwa? Serdecznie zapraszamy na...

Ruszają pierwsze stacje narciarskie Tatry Super Ski w sezonie 2019/2020

Drodzy miłośnicy sportów zimowych! Ruszają pierwsze stacje narciarskie Tatry...

Wystawa „Downe Casy” Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

Grudzień na Podhalu pełen atrakcji! Koło Gospodyń Wiejskich w...

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego 2019/2020 pod Nosalem

Dobra wiadomość dla Narciarzy! Mimo że naturalnego śniegu jest...
X