16,1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Bieg Przedni II edycja!

- POLECAMY -

Bieg Przedni II edycja!

Biegaczki i Biegacze przed nami Bieg Przedni, czyli zawody biegowe w całkiem nowej odsłonie. Co Wy na to, jakby tak połączyć w wolny jesienny weekend w Zakopanem przyjemne z pożytecznym? Pobiegajmy dla #ploggingu i dla dobrej zabawy!

Serdecznie zapraszamy już 9 listopada do Witowa dokładnie na stok narciarski Witów-Ski, gdzie odbędzie się druga edycja Biegu Przedniego.

Bieg Przedni II edycja
Bieg Przedni II edycja

Bieg Przedni to 15 kilometrowa trasa bardzo widokowa, o bardzo ciekawym profilu. Bieg ten to będzie doskonała okazja do sprawdzenia formy w okresie jesienny.

Start i meta zlokalizowane będą w Witowie przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego Witów-Ski. Tutaj też znajdowała będzie się baza zawodów. Odbędą się tutaj również wszystkie imprezy towarzyszące czyli spotkania, prelekcje i pokazy.

Celem uczestników będzie dotarcie na szczyt Magury Witowskiej, skąd rozpościera się piękny widok na Tatry Zachodnie z Kominiarskim Wierchem na czele.

Ciekawostka!
Charakterystyczny kształt Kominiarskiego Wierchu, szczytu niedostępnego dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego właśnie. Stąd nazwa biegu.

Ta impreza sportowa służy czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Organizatorzy chcą rozpowszechnić wśród społeczeństwa hasła „Plogging” czy „Leave No Trace”. Jeżeli nie wiesz co one oznaczają, to Bieg Przedni będzie świetną okazją to ich poznania!

Co to jest plogging?

Mówiąc krótko, zwięźle i na temat…. jest to bieganie po lesie z workiem na śmieci. W ostatnim czasie temat ekologii i dbania o środowisko naturalne jest często poruszany. W związku z tym ta nowa dyscyplina sportowa, która przywędrowała do nas ze Szwecji podbija serca biegaczy. Plogging to rekreacyjne bieganie po okolicy połączone ze zbieraniem śmieci.

Co to jest Leave No Trace?

Jest to 7 zasad, zbiór prostych wytycznych, które pozwalają nam pamiętać o sprawach mniej lub bardziej oczywistych, tak, by nasze korzystanie ze środowiska naturalnego odbywało się z jak najmniejszą dla niego szkodą.

Bieg Przedni II edycja, plakat
Bieg Przedni II edycja, plakat

Program Biegu Przedniego II edycji

  • Start Witów Ski godzina 10:00 / Meta Witów Ski
  • Biegam z Aparatem – spotkanie i warsztaty z Adamem Brzozą
  • Plogging – o co w tym chodzi?
  • No Trace Tatra – pokaz filmu w reżyserii Bartka Solika.

Stacja Narciarska Witów-Ski

ul. Witów 205c, 34-512 Witów

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Park Rozrywki Letnia Zabawa dla dzieci

Aby aktywnie spędzić czas wolny nie musisz od razu...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...