10.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed nami 77. Tour de Pologne UCI World Tour, który rozpocznie się 5 sierpnia w Chorzowie, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Kolarze dwa ostatnie etapy wyścigu pokonają w przepięknej scenerii polskich Tatr. Przedostatni królewski etap Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska oraz finałowy ze startem z Zakopanem. Zostań kibicem peletonu z największymi gwiazdami światowego kolarstwa!

Tour de Pologne

Jest to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour. Tegoroczne wielkie ściganie w 77. Tour de Pologne 2020 potrwa pięć dni i liczy ponad 891 kilometrów.

Tour de Pologne, Zakopane – Bukowina Tatrzańska
Tour de Pologne, Zakopane – Bukowina Tatrzańska

Etap 4 – BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska

W sobotę, 8 sierpnia – odbędzie się przedostatni, czwarty, a zarazem królewski etap 77. Tour de Pologne 2020, BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska o długości 153 km. Kolarze wystartują sprzed kompleksu BUKOVINA Resort i do pokonania mają aż trzy rundy po 48,5 km każda. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie pierwszej kategorii, Ściana Harnaś oraz Ściana BUKOVINA z metą etapu w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tour de Pologne 2020 etap 4 Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska
Mapa trasy Tour de Pologne 2020 etap 4 Tour de Pologne 2020 etap 4 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska

Etap 5 – Zakopane – Kraków

Finałowy piąty etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem, z metą w Krakowie, będzie liczył 188 kilometrów i odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia. Na kolarzy tuż po starcie czeka Górska Premia drugiej kategorii Ząb, później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Skąd trasa wiedzie w kierunku Krakowa, po drodze mają jeszcze do pokonania Górską Premię pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. W Krakowie pokonają trzy rundy po 4 km każda, z metą przy Błoniach.

Tour de Pologne 2020 etap 5 Zakopane - Kraków
Mapa trasy Tour de Pologne 2020 etap 5 Zakopane – Kraków

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy