10 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

VI Zakopiański Duathlon Zimowy

VI Zakopiański Duathlon Zimowy

Przed nami duże sportowe wydarzenie VI Zakopiański Duathlon Zimowy. Serdecznie zapraszamy na trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie na łącznym dystansie 10 km odbędzie się 5cio km bieg na nartach, 5cio km bieg na nogach.

Co to jest duathlon zimowy?

Duathlon sam w sobie to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W duathlonie nie ma oficjalnie ustalonych dystansów, choć dystans klasyczny składa się z 10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu, natomiast sprint zawiera połowę tych dystansów (5km-20km-2,5km). Zakopiański Duathlon Zimowy będzie wyglądał nieco inaczej. Składał będzie się z dystans 10 km w tym 5 km bieg na nartach, oraz 5 km bieg na nogach.

Jaki jest cel zawodów?

Bez wątpienia głównym celem VI Zakopiańskiego Duathlonu Zimowego jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców Zakopanego oraz całego Powiatu Tatrzańskiego i turystów odwiedzających Podhale. Wydarzenie promuje atrakcyjne miejsca na terenie miasta oraz jest wzbogaceniem oferty sportowo – rekreacyjnej. Zawodnicy biorący udział w zawodach mają możliwość zdobycia punktów rankingowych Zakopiańskiej Ligi Biegowej.

VI Zakopiański Duathlon Zimowy, plakat
VI Zakopiański Duathlon Zimowy, plakat

Jak wziąć udział w zawodach?

Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba, która dnia 29 lutego 2020 roku w godzinach 9.00 – 9.45 zapisze się w biurze zawodów w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13. Opłata startowa za udział w zawodach wynosi 20 złotych, młodzież szkolna z Powiatu Tatrzańskiego na podstawie ważnej legitymacji szkolnej – 10 zł. Należy pamiętać, że warunkiem udziału w biegu jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub podpisanie oświadczenia o udziale w biegu na własną odpowiedzialność.

Na czym będą polegały zawody?

Zawodnicy wspólnie wystartują na nartach biegowych w stylu klasycznym. Po przebiegnięciu 5 km na nartach biegowych zawodnik dobiega do strefy zmian, gdzie przed wejściem do strefy ma obowiązek zdjęcia nart i zmiany obuwia do biegów przełajowych. Stąd zawodnik wyrusza na trasę biegu terenowego o długości 5 km.

Gdzie, kiedy, program zawodów VI Zakopiański Duathlon Zimowy?

VI Zakopiański Duathlon Zimowy odbędzie się już w sobotę,29 lutego 2020 roku na trasach biegowy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Program zawodów:

  • 09:00 – 09.45 – zapisy i wydawanie numerów startowych
  • 10.00 – start biegu
  • 12.00 – dekoracja zwycięzców
Stadion lekkoatletyczny COS Zakopane

ul. Bronisława Czecha 1, 34-500 Zakopane
Tel: 18 263 26 60

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy