-1.5 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

VI Zakopiański Duathlon Zimowy

- POLECAMY -

VI Zakopiański Duathlon Zimowy

Przed nami duże sportowe wydarzenie VI Zakopiański Duathlon Zimowy. Serdecznie zapraszamy na trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie na łącznym dystansie 10 km odbędzie się 5cio km bieg na nartach, 5cio km bieg na nogach.

Co to jest duathlon zimowy?

Duathlon sam w sobie to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W duathlonie nie ma oficjalnie ustalonych dystansów, choć dystans klasyczny składa się z 10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu, natomiast sprint zawiera połowę tych dystansów (5km-20km-2,5km). Zakopiański Duathlon Zimowy będzie wyglądał nieco inaczej. Składał będzie się z dystans 10 km w tym 5 km bieg na nartach, oraz 5 km bieg na nogach.

Jaki jest cel zawodów?

Bez wątpienia głównym celem VI Zakopiańskiego Duathlonu Zimowego jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców Zakopanego oraz całego Powiatu Tatrzańskiego i turystów odwiedzających Podhale. Wydarzenie promuje atrakcyjne miejsca na terenie miasta oraz jest wzbogaceniem oferty sportowo – rekreacyjnej. Zawodnicy biorący udział w zawodach mają możliwość zdobycia punktów rankingowych Zakopiańskiej Ligi Biegowej.

VI Zakopiański Duathlon Zimowy, plakat
VI Zakopiański Duathlon Zimowy, plakat

Jak wziąć udział w zawodach?

Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba, która dnia 29 lutego 2020 roku w godzinach 9.00 – 9.45 zapisze się w biurze zawodów w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13. Opłata startowa za udział w zawodach wynosi 20 złotych, młodzież szkolna z Powiatu Tatrzańskiego na podstawie ważnej legitymacji szkolnej – 10 zł. Należy pamiętać, że warunkiem udziału w biegu jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub podpisanie oświadczenia o udziale w biegu na własną odpowiedzialność.

Na czym będą polegały zawody?

Zawodnicy wspólnie wystartują na nartach biegowych w stylu klasycznym. Po przebiegnięciu 5 km na nartach biegowych zawodnik dobiega do strefy zmian, gdzie przed wejściem do strefy ma obowiązek zdjęcia nart i zmiany obuwia do biegów przełajowych. Stąd zawodnik wyrusza na trasę biegu terenowego o długości 5 km.

Gdzie, kiedy, program zawodów VI Zakopiański Duathlon Zimowy?

VI Zakopiański Duathlon Zimowy odbędzie się już w sobotę,29 lutego 2020 roku na trasach biegowy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Program zawodów:

  • 09:00 – 09.45 – zapisy i wydawanie numerów startowych
  • 10.00 – start biegu
  • 12.00 – dekoracja zwycięzców
Stadion lekkoatletyczny COS Zakopane

ul. Bronisława Czecha 1, 34-500 Zakopane
Tel: 18 263 26 60

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...

Kameralny i urokliwy wyciąg narciarski Ugory

Ugory to ziemie nie uprawiane od bardzo dawna. Jednak...