16 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

6. Walentynkowy Bieg Narciarski Parami

- POLECAMY -

6. Walentynkowy Bieg Narciarski Parami

Przed nami już VI edycja wyjątkowego biegu narciarskiego, rozgrywanego na trasach biegowych w Kościelisku – Walentynkowego Biegu Narciarskiego Parami. Do zabawy serdecznie zapraszamy wszystkie pary zakochanych w sobie nawzajem bądź po prostu w narciarstwie biegowym.

Walentynki na sportowo

Walentynkowy Bieg Narciarski Parami ma przede wszystkim na celu popularyzację narciarstwa biegowego jako formy rekreacji. Zawody te mają również za zadanie promowanie miejscowości Kościelisko jako miejsca idealnego do aktywnego wypoczynku. Najważniejszym celem jest jednak integracja miejscowej społeczności oraz odwiedzających Podhale turystów. Najważniejsza będzie tutaj wspólna zabawa z okazji Walentynek.

Biegi najlepszym hobby

Biegi narciarskie wiele osób uprawia jako „piesze wycieczki na nartach”, zmagając się ze szlakami o różnych długościach i stopniach trudności. Niektórzy narciarze pokonują dłuższe trasy, wykorzystując namioty i sprzęt turystyczny, podczas gdy inni biegają na stosunkowo krótkich szlakach, utrzymywanych przez kurorty narciarskie.

Biegówki dla zdrowia

Narciarstwo biegowe uprawiane amatorsko to jeden z najzdrowszych i najmniej urazowych sportów. Poruszają mięśnie kończyn górnych, grzbietu, brzucha oraz kończyn dolnych. Biegówki mają zrównoważony, równomierny i symetryczny wpływ na rozwój mięśni. Bez wątpienia poprawiają sylwetkę i postawę całego ciała. Wzmocnione i rozwinięte podczas uprawiania tego sportu mięśnie, chronią kręgosłup i przede wszystkim stawy przed urazami i kontuzjami.

Gdzie i kiedy odbędzie się 6. Walentynkowy Bieg Narciarski Parami?

Na 6. Walentynkowy Bieg Narciarski Parami zapraszamy na trasy biegowe na Chotarzu w Kościelisku w sobotę, 15 lutego 2020 roku. Biuro zawodów znajdować będzie się przy ul.Nędzy-Kubioca koło nr 296 w godzinach od 12.00 do 13.30. Przyjmowanie zgłoszeń oraz opłaty startowe i wydawanie numerów w biurze zawodów . Zawody odbywają się parami. Para składa się z kobiety i mężczyzny. Organizator dopuszcza przyjmowanie zgłoszeń pojedynczych tzw. „singli”, którzy zostaną losowo połączeni w pary. Zgłoś się do zawodów już dziś na stronie https://time-sport.pl/bieg/4853/

Program Walentynkowego Biegu Parami

Godz. 14.00 Walentynkowy Bieg Narciarski Parami – trasy narciarskie na Chotarzu.
Bieg zostanie przeprowadzony stylem klasycznym na dystansie 2,5 km.
Start interwałowy, parami co 20sekund.

Ok. godz. 15.00 – podanie oficjalnych wyników oraz dekoracja zawodników, poczęstunek i losowanie nagród.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...

O gazdach co ślimaka zjedli

W Białym Dunajcu spotkali się dwaj gazdowie, którzy szli...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

O biednej Kasi co wyszła za księcia

W Chochołowie żył chłop Szymon był wdowcem, sam wychowywał...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...
X