7.3 C
Zakopane
środa, Wrzesień 18, 2019
 • Wiadomości
More

  4 Bieg po Oddech w Zakopanem

  Zakopane Imprezy Sportowe 4 Bieg po Oddech w Zakopanem

  W Zakopanem odbędzie się 4. edycja Biegu po oddech. Jest to wydarzenie sportowe organizowane z wyjątkowej inicjatywy. Bieg po oddech to coś więcej niż po prostu bieg. Każdy zakupiony pakiet startowy wspiera chorych na mukowiscydozę. Możesz wziąć udział w biegu? Możesz pomóc!

  Celem zawodów jest przede wszystkim pozyskanie środków na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych na mukowiscydozę i wsparcie finansowe w zakupie leków. Ważnym punktem jest również budowanie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy. Zawody mają pomóc w budowaniu świadomości osób chorych na mukowiscydozę odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym biegania, w codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę, oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.

  Mukowiscydoza to bardzo poważna wrodzona choroba uwarunkowana genetycznie polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Choroba ta jest nieuleczalna. Schorzenie to najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym – nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej oraz w przewodzie pokarmowym – przewlekły stan zapalny trzustki, prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.

  4. Bieg po Oddech odbędzie się już w niedzielę, 1 września w Zakopanem. Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00. Uczestnicy wspólnie pokonają dystans 5 kilometrów. Trasa przebiegnie zakopiańskimi ulicami z Parku Miejskiego do ul. Bronisława Czecha, skąd biegnący wrócą do miejsca startu. Po przekroczeniu linii mety zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalną opiekę fizjoterapeutów, którzy zapewnią uczestnikom powysiłkowy masaż. Uczestnicy otrzymają również pamiątkowy medal oraz techniczną koszulkę biegową.

  W biegu weźmie udział wielokrotna mistrzyni olimpijska – Justyna Kowalczyk.

  W trakcie wydarzenia będzie można oddając krew w punkcie rozstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Zakopane.

  Po biegu wszystkich uczestników zapraszamy na piknik rodzinny w Parku Miejskim, gdzie znajdziecie wiele atrakcji.

  Zapisy do udziały odbywają się online do 23 sierpnia na stronie biegu: www.bieg.oddychaj.pl.
  Zgłoś się już dziś!

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański i Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Dnia Sybiraka. Określenie "Sybirak" występuje przede wszystkim w dwóch znaczeniach. W Rosji nazywa się tak mieszkańców Syberii, natomiast w Polsce Sybirakami...
  Promocja jesienna, Tanie poranki na Kasprowy Wierch

  Promocja jesienna, tańsze bilety kolei na Kasprowy Wierch

  Pogoda w górach dopisuje, a ponadto Polskie Koleje Linowe po raz kolejny przygotowały dla swoich Klientów super promocję. Skorzystaj z tanich poranków na Kasprowy Wierch. Promocja obowiązuje w weekendy i trwa do 22 września! Jesień...

  Najnowsze

  X