11.4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Zakopane w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

- POLECAMY -

Zakopane w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Już niebawem wszyscy Polacy będą obchodzić wielkie święto narodowe. Już w listopadzie świętować będziemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Jak w latach poprzednich, tak i tym razem miasto Zakopane zaprasza mieszkańców i turystów do uroczystych obchodów 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętem każdego Polaka

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Narodowe Święto Niepodległości jest to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada. Dzień ten uroczyście obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945. Przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest to dzień wolny od pracy.

Święto niepodległości w Zakopanem

Miasto Zakopane co roku organizuje uroczystości w związku z Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku, 102 rocznice rozpocznie uroczyste spotkanie przy Kwaterze Legionistów, które połączone jest ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych na Nowym Cmentarzu na ul. Nowotarskiej. Zaraz po wspólnym śpiewaniu odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana jest w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po mszy następuje uroczyste złożenie urny z ziemią z grobów uświęconych krwią Polaków pod Krzyżem, który jest miejscem Pamięci Narodowej przy Sanktuarium. W roku będzie to ziemia z grobów Kurierów Tatrzańskich.

Program 102 obchodów uroczystości odzyskania niepodległości

 • godzina 10.00
  Uroczystości przy Kwaterze Legionistów połączona ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych
  Nowy Cmentarz ul. Nowotarska
 • godzina 12.00
  Msza Święta w intencji Ojczyzny
  Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14
 • godzina 13.00
  Złożenie urny z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich pod Krzyżem – Miejscem Pamięci Narodowej
  Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Reklama