12.4 C
Zakopane
środa, Wrzesień 18, 2019
 • Wiadomości
More

  XXIII Jazz Camping 2019

  Zakopane Imprezy Kulturalne XXIII Jazz Camping 2019

  Przed nami 23. edycja corocznej legendarnej imprezy – Festiwal Jazz Camping Kalatówki 2019! To niezwykłe wydarzenie muzyczne które odbywa się na Kalatówkach w okresie jesiennym. Z roku na rok festiwal przyciąga wielkie grono zagorzałych miłośników jazzu.

  Jazz Camping Kalatówki to impreza której historia sięga 1956 roku. Pierwszy koncert odbył się w 1959, a następny w 1960. Kolejna edycja imprezy miała miejsce dopiero w 1997 z inicjatywy Marty Łukaszczyk oraz Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich. Od tego czasu spotkania na Kalatówkach odbywają się corocznie. Jest to impreza kulturowa, gdzie pod Tatry przybywają muzycy starszego i młodszego pokolenia. Na Kalatówki przyjeżdża wiele znanych polskich wykonawców jazzowych nie tylko z Polski.

  Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „góry i jazz doskonale do siebie pasują”. To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków, a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.

  Tegoroczna 23. edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach od 30 września do 6 października 2019 będzie wyjątkowa, gdyż przypadają obchody trzech rocznic:

  • 60. rocznicę festiwalu, którego pierwsza edycja była w roku 1959
  • 80. rocznicę urodzin jego dyrektora artystycznego – Zbigniewa Namysłowskiego, uczestnika wszystkich Campingów od 1959 roku począwszy.
  • 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, który w pierwszych latach festiwalu także był tu stałym bywalcem.

  W tym roku w programie poza tradycyjnymi jam sessions oraz koncertem finałowym na gości czekać będzie sporo nowości, choćby kino festiwalowe czy wernisaże zdjęć Wojciecha Plewińskiego oraz Andrzeja Dąbrowskiego.

  Na scenie zobaczymy Zbigniewa Namysłowskiego i Andrzeja Dąbrowskiego, Mariana Pawlika, Roberta Majewskiego, Jacka Namysłowskiego, Marię i Marcina Rumińskich, Roberta Murakowskiego, Agę Zaryan, Michała Tokaja, Kajetana Galasa oraz wielu innych polskich i światowych wykonawców.

  Program XXIII Jazz Campingu na Kalatówkach

  30 września (poniedziałek)
  godz. 20:00
  Inauguracyjne jam session
  wstęp wolny

  1 października (wtorek)
  konferencja prasowa- 17:00
  kino jazzowe-prezentacja filmu jubileuszowego – 17:30
  wernisaż zdjęć Wojciecha Plewińskiego i Andrzeja Dąbrowskiego – Jazz Camping 1959 z udziałem Autorów
  jam session- jazz i górale – 20:00
  wstęp wolny

  2 października (środa)
  kino jazzowe- 17:00
  jam session- muzyczne wspomnienie Krzysztofa Komedy -20:00
  wstęp wolny

  3 października (czwartek)
  kino jazzowe- 17:00
  „Kopa Synkop czyli 60-tka na najwyższym poziomie wspominki z jazzem w tle (w wykonaniu aktora Teatru Witkacego, Andrzeja Bieniasa oraz muzyków jazzowych) 20:00
  wstęp wolny

  4 października (piątek)
  kino jazzowe- 17:00
  jam session -20:00
  wstęp wolny

  5 października (sobota)
  kino jazzowe- 17:00
  koncert galowy – 20:00 pod kierownictwem Zbigniewa Namysłowskiego
  koncert biletowany- Hotel Górski Kalatówki

  Hotel Górski PTTK Kalatówki

  Kalatówki, 34-500 Zakopane
  Tel: 18 206 36 44

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański i Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Dnia Sybiraka. Określenie "Sybirak" występuje przede wszystkim w dwóch znaczeniach. W Rosji nazywa się tak mieszkańców Syberii, natomiast w Polsce Sybirakami...
  Tatrzański Park Edukacyjny -ZwierzOgród

  Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród” w Zakopanem

  Tatrzański Park Edukacyjny pod skocznią w Zakopanem to wyjątkowe miejsce na mapie Podhala, a zarazem świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. Park powstał przede wszystkim z miłości do rodzimej przyrody Tatr....

  Najnowsze

  X