7,4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

XVIII Majowe Granie

- POLECAMY -

XVIII Majowe Granie

Serdecznie zapraszamy na XVIII Majowe Granie, którego patronem jest Marek Łabunowicz „Maja”. Jest to wydarzenie, które na stałę wpisało się już w listopadowy kalendarz imprez na Podhalu. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem wydarzenie będzie miało charakter charytatywny.

Kim był Marek Łabunowicz „Maja”?

Marek Łabunowicz „Maja” był to ratownik TOPR, który zginął w trakcie tragicznego wypadku 30 grudnia 2001 pod Szpiglasową Przełęczą podczas działań ratowniczych. Uczestniczył w ponad czterdziestu wyprawach ratunkowych w Tatrach. Jego przyjaciele i rodzina znali go nie tylko jako ratownika. Uważano go za jednego z najlepszych na Podhalu muzykantów. Grał na wielu instrumentach skrzypce czy altówka, kontrabas czy heligonka nie były mu obce. Należał do Młodzieżowego Zespołu Góralskiego „Poloniarze” z Kościeliska. Udzielał innym darmowych lekcji gry. Muzyka stała się jego drugą pasją, a dar przekazywania i nauczania doceniali nie tylko uczniowie. Był również autorytetem dla wielu muzyków i muzykantów. Odnosił sukcesy estradowe, występując z czołówką muzyków polskich i zagranicznych. Koncertował w towarzystwie: Czarne Karakuły, Edyta Geppert, Golec uOrkiestra, Brathanki, Harlem, Zbigniew Namysłowski, Witold Rek. Do dnia swej śmierci regularnie koncertował również z Kapelą Pieczarków. Z pewnością był to człowiek czynu, niosący pomoc nie tylko na szlakach górskich. Przekazywał swą radość życia otoczeniu, a jego muzyka sprawiała, że ludzie częściej się uśmiechali.

XVIII Majowe Granie

Podobnie jak w roku poprzednim wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Podczas XVIII Majowego Grania zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na leczenie Judytki z Dzianisza. Serdecznie zapraszamy na koncert Majowe Granie już w sobotę, 23 listopada o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Kościelisku.

W programie:
  • Polaniorze
  • Hania „Majowa” z zespołem
  • Hanka Rybka z zespołem
  • Przyjaciele Toprowcy
Dom Ludowy Związku Podhalan

ul. Chotarz 453, 34-511 Kościelisko
Tel: 18 207 03 06

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...

O gazdach co ślimaka zjedli

W Białym Dunajcu spotkali się dwaj gazdowie, którzy szli...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

O biednej Kasi co wyszła za księcia

W Chochołowie żył chłop Szymon był wdowcem, sam wychowywał...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...
X