17.7 C
Zakopane
poniedziałek, Sierpień 19, 2019
 • Wiadomości
More

  XII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych „Strażacki Śpas”

  Zakopane Imprezy Kulturalne XII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych "Strażacki Śpas"

  Wakacje pełną parą tak więc zapraszamy Was na kolejną wyjątkową impreze w ramach trwających na Podhalu XVIII Tatrzańskie Wici. Tym razem zapraszamy do najwyżej położonej w Polsce miejscowości – do Zębu. Tu, na Bartolskim Wierchu odbędą się XII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych, czyli „Strażacki Śpas”. Zapowiada się wyjątkowe widowisko!

  Ząb to wieś leżąca na Pogórzu Gubałowskim. Jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce: średnia wysokość najwyżej położonych części osiedli Zębu wynosi 1013 m n.p.m. Od strony południowej graniczy z Zakopanem, od północnej z Bustrykiem. Po stronie wschodniej znajduje się wieś Suche, a po zachodniej stronie Ząb graniczy z Nowem Bystrem. Tereny zamieszkane Zębu leżą na wysokości od 910 do 1021 m n.p.m., a tereny niezamieszkane (głównie lasy i łąki) – od około 900 do około 1040 m n.p.m.

  Po raz dwunasty z rzędu w Zębie 11 sierpnia 2019 roku będzie można przyjrzeć się zmaganiom strażaków. Podczas Strażackich Śpasów druhowie zmierzą się w licznych konkurencjach i zabawach na starym sprzęcie strażackim. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach takich jak: przebiegnięcie zawodników wyznaczoną trasą przeszkód, przygotowanie sprzętu, rozwiniecie węży i pompowanie ręczne wody.

  Tego dnia nie zabraknie także atrakcji dla publiczności. Podczas trwania zawodów odbędzie się konkurs plastyczny dla najmłodszych. Chętni będą mieli również okazję oddać krew w Punkcie Krwiodawstwa pod opieką dr Marii Lambrech, kierownika Stacji Krwiodawstwa w Zakopanem.

  Program Strażacki Śpas

  11.30 Przejazd korowodu sprzed remizy na plac zawodów.
  12.00 Otwarcie zawodów
  15.00 Występ zespołu Mały Zbójnicek z Zębu
  15.30 Ogłoszenie wyników
  17.00 Wyniki konkursu plastycznego dla najmłodszych
  17.30 Pokaz łucznictwa
  18.00 Konkurs dla dorosłych o tematyce pożarniczej
  19. Zabawa z zespołem „Śtuderanci”

  XII Strażacki Śpas
  XII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych „Strażackie Śpasy” w Zębie, program

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Koncert Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny - Hej Fest 2019

  Na zakończenie Hej Fest Zakopane 2019 – Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny na Gubałówce

  Hej Fest 2019 powoli dobiega końca! Przed nami ostatni koncert na najwyżej położonej scenie w Polsce - na szczycie Gubałówki. Tym razem wystąpią Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Zapowiada się idealne zakończenie wakacji! Będziecie? Sierpień...
  Hej Fest 2019 – koncert zespołów Lemon i Ira

  Hej Fest 2019 – koncert zespołów Lemon i Ira

  Hej Fest trwa! Już w najbliższy weekend zapraszamy na kolejny koncert z widokiem na Tatry. Tym razem na scenie zobaczymy zespoły Lemon i Ira! Na najwyżej położonej scenie w Polsce, na szczycie Gubałówki nie...

  Najnowsze

  X