8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Wystawa „Downe Casy” Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

Wystawa „Downe Casy” Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

Grudzień na Podhalu pełen atrakcji! Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy pt. Downe Casy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku działa od maja 2014 roku. Początkowo była to nieformalna grupa kobiet stworzona przy Związku Podhalan. Dzisiaj Koło pełnoprawnym stowarzyszeniem. Tworzy je grupa około 20 Pań w różnym wieku, które mają przeróżne talenty oraz pasje. Celem Koła jest przede wszystkim aktywizacja i promowanie kobiet z Gminy Kościelisko w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym; praca na rzecz integracji pokoleń oraz propagowanie i pielęgnacja tradycji regionalnych. Wszystkie Gospodynie łączy chęć pracy na rzecz mieszkańców Gminy oraz zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń.

Kalendarz "Downe Casy" Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku
Kalendarz „Downe Casy” Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

 

Wystawa „Downe Casy”

Wystawa „Downe Casy” jest uwieńczeniem 5-letniej pracy społecznej organizacji a także artystycznym podsumowaniem prac Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku nad wydaniem kalendarza na 2020 rok. Kalendarz to niezwykłe przedstawienie każdego z dwunastu miesięcy widzianego przez pryzmat dawnych kobiecych prac na wsi.

Plakat "Downe Casy" Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku
Plakat „Downe Casy” Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku

Gdzie i kiedy zobaczymy wystawę?

Wystawę „Downe Casy” można oglądać już od 2 grudnia 2019 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się już w czwartek, 12 grudnia br. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku, ul. Nędzy- Kubińca 76. Wystawa dostępna będzie do 30 stycznia 2020 roku w godzinach od 9.00 do 16.00 w dni robocze w GOKR Kościelisko.

Serdecznie zapraszamy!

Dom Ludowy Związku Podhalan

ul. Chotarz 453, 34-511 Kościelisko
Tel: 18 207 03 06

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy