Ferie

Porady

atrakcje

na weekend

Wspinacze, taternicy i narciarze na Hali Ornak

- POLECAMY -

Wspinacze, taternicy i narciarze na Hali Ornak

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza razem do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej w Tatrach na wieczór górski. Spotkanie poświęcone będzie taternikom, narciarzom i ludziom gór, związanych z Podhalem.

Wieczór górski na Ornaku

Tematem przewodnim wieczoru górskiego na Hali Ornak będzie postać Mariusza Zaruskiego (1867-1941) – pierwszego naczelnika TOPR, taternika, narciarza, pisarza, instruktora narciarskiego, człowieka morza i gór. Zaprezentujemy Zaruskiego jako człowieka dwóch żywiołów: morza i gór. W części górskiej opowiemy o W czasie spotkania atrakcją będzie kilka dotąd niepublikowanych fotografii, dotyczących działalności Mariusza Zaruskiego na morzu, tj. rejsów z harcerzami na „Zawiszy Czarnym”, a także rysunki jego autorstwa.

Murowaniec
Murowaniec

O wyprawach Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego

Tego wyjątkowego wieczoru w Murowańcu nie zabraknie również zdjęć z wypraw ratunkowych Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z lat 1909-1914, fotografii taternickich i narciarskich. Kolejnymi bohaterami wieczornego spotkania w schronisku „Murowaniec” będą: zastępca Zaruskiego w TOPR i król przewodników tatrzańskich tamtego okresu – Klemens Bachleda, człowiek muzyki i gór Mieczysław Karłowicz, Stanisław Barabasz – jeden z pierwszych narciarzy zakopiańskich, dyrektor Szkoły Przemysłu Drzewnego, myśliwy i zapalony fotograf tatrzańskiej przyrody oraz kilku innych.

Narciarz
Narciarz

Kiedy odbędzie się spotkanie?

Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 17 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w schronisku PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Organizatorem wydarzenia jest Andrzej Szatkowski – dzierżawca schroniska Murowaniec i Muzeum Tatrzańskie. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy.

Schronisko PTTK Murowaniec

Hala Gąsienicowa, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 26 33

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Galeria Figur Stalowych w Zakopanem

Wybierasz się do Zakopanem? Zastanawiasz się jak umilić spacer...

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

Dobra wiadomość dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych....

Papierowy Świat – warsztaty dla dzieci

W ferie 2020 na Podhalu nie sposób się nudzić!...

Strefa Aktywności Tarczyński w Zakopanem

Spędzasz ferie w Zakopanem? To czas, w którym mieszkańcy...

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal...