4.5 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Wspinacze, taternicy i narciarze na Hali Ornak

- POLECAMY -

Wspinacze, taternicy i narciarze na Hali Ornak

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza razem do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej w Tatrach na wieczór górski. Spotkanie poświęcone będzie taternikom, narciarzom i ludziom gór, związanych z Podhalem.

Wieczór górski na Ornaku

Tematem przewodnim wieczoru górskiego na Hali Ornak będzie postać Mariusza Zaruskiego (1867-1941) – pierwszego naczelnika TOPR, taternika, narciarza, pisarza, instruktora narciarskiego, człowieka morza i gór. Zaprezentujemy Zaruskiego jako człowieka dwóch żywiołów: morza i gór. W części górskiej opowiemy o W czasie spotkania atrakcją będzie kilka dotąd niepublikowanych fotografii, dotyczących działalności Mariusza Zaruskiego na morzu, tj. rejsów z harcerzami na „Zawiszy Czarnym”, a także rysunki jego autorstwa.

Murowaniec
Murowaniec

O wyprawach Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego

Tego wyjątkowego wieczoru w Murowańcu nie zabraknie również zdjęć z wypraw ratunkowych Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z lat 1909-1914, fotografii taternickich i narciarskich. Kolejnymi bohaterami wieczornego spotkania w schronisku „Murowaniec” będą: zastępca Zaruskiego w TOPR i król przewodników tatrzańskich tamtego okresu – Klemens Bachleda, człowiek muzyki i gór Mieczysław Karłowicz, Stanisław Barabasz – jeden z pierwszych narciarzy zakopiańskich, dyrektor Szkoły Przemysłu Drzewnego, myśliwy i zapalony fotograf tatrzańskiej przyrody oraz kilku innych.

Narciarz
Narciarz

Kiedy odbędzie się spotkanie?

Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 17 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w schronisku PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Organizatorem wydarzenia jest Andrzej Szatkowski – dzierżawca schroniska Murowaniec i Muzeum Tatrzańskie. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy.

Schronisko PTTK Murowaniec

Hala Gąsienicowa, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 26 33

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wirtualna wystawa pasyjna: Pozwólcie działać we mnie tajemnicy…

Dzięki Zakopiańskiemu Centrum Kultury oraz Centrum Kultury w willi...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...