5.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” w Willi Kmicic

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” w Willi Kmicic

W imieniu wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego i Fundacji „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym”, które odbędzie się w Kawiarni Kmicic w Zakopanem. Tym razem gościem wieczoru będzie Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki pt. „Strup”.

Kawiarnia Kmicic

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” odbędzie się w wyjątkowym miejscu na mapie Zakopanego w Kawiarni Kmicic, która znajduje się w Willi Kmicic. Jest to kameralna elegancka kawiarnia o powierzchni 132m kw. Można tu napić się aromatycznej kawy, rozgrzać przy kubku góralskiej herbaty lub zrelaksować przy orzeźwiającym drinku. Odbywają się tutaj liczne wystawy, koncerty i recitale. Warto tutaj zaglądnąć będąc w okolicach Krupówek.

Gość wieczoru – Katarzyna Kobylarczyk

Katarzyna Kobylarczyk to reporterka, pisarka. Pracowała między innymi w Dzienniku Polskim. Ponad to jej artykuły publikowane były w Gazecie Wyborczej, Polityce, Tygodniku Powszechnym oraz National Geographic Traveler. Przez kilka lat współpracowała z Małopolskim Instytutem Kultury i była autorką książek publikowanych w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wydała książki pod tytułem Sęk, Wejdź na szlak, Wielki wybuch, Był sobie czas, Wszystko płynie. W tym roku wydała publikację pod tytułem Strup. Hiszpania rozdrapuje rany, która została wyróżniona nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda przyznawana jest autorowi najlepszego reportażu literackiego wydanego po polsku w Polsce w danym roku oraz autorowi najlepszego przekładu reportażu literackiego na język polski.

Spotkanie z cyklu "Czarne na białym" w Willi Kmicic, plakat
Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” w Willi Kmicic, plakat

Czarne na białym z Katarzyną Kobylarczyk

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” organizowane przez Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie i Fundację „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” z udziałem Katarzyny Kobylarczyk odbędzie się w sobotę, 9 października o godzinie 18:00 w kawiarni Kmicic, przy ulicy Staszica 11a w Zakopanem.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Kawiarnia Kmicic

ul. Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Tel: 798 082 274

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy