16.4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Salon Marcowy: wystawa i pokaz filmów o sztuce Józefa Wilkonia

- POLECAMY -

Salon Marcowy: wystawa i pokaz filmów o sztuce Józefa Wilkonia

Salon Marcowy 2021 i Pokaz Filmów o Sztuce w Zakopanem. W ramach tegorocznej edycji zobaczymy wystawę oraz filmy prezentującą dorobek jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki Józefa Wilkonia.

Czym jest wydarzenie Salon Marcowy?

Salon Marcowy w 2016 roku po niemal 30to letniej przerwie powrócił do Zakopanego i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród artystów. Ideą imprezy jest promocja sztuki współczesnej, zaliczany do wydarzeń awangardowych, które od początku budziło dużo emocji. W tegorocznej edycji Salonu Marcowego 2021 zobaczymy prace Józefa Wilkonia; ilustracja, rzeźba, film.

Salon Marcowy 2021, plakat
Salon Marcowy 2021, plakat

Kim jest Józef Wilkoń?

Józef Wilkoń, jeden z najwybitniejszych polskich artystów, wybitny ilustrator, rzeźbiarz i malarz, twórca plakatów oraz scenografii teatralnych. Artysta Józef Wilkoń napisał i zilustrował ponad 200 książek dla dzieci oraz dorosłych, zarówno w kraju jak i za granicą. Za swą twórczość został wielokrotnie nagrodzony oraz wyróżniony, stał się ikoną tej dziedziny sztuki.

Józef Wilkoń
Artysta Józef Wilkoń: ilustrator. rzeźbiarz i malarz. Foto: galeria.zakopane.pl

Program Salon Marcowy 2021: pokaz filmów, wystawa, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W programie Salon Marcowy i Pokaz Filmów o Sztuce 2021 zobaczymy: wystawę dzieł oraz film o twórczości artysty Józefa Wilkonia. Poznamy dorobek graficznych, malarskich i rzeźbiarskich wizji autora. W sali galerii, przez cały czas trwania wystawy będą odbywały się projekcje firmowe. Dokument „Za drzwiami wyobraźni JÓZEF WILKOŃ” w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz, czy zrealizowany przez Fundację J. Wilkonia film „Arka Józefa Wilkonia” i animację filmową „Rybak na Dnie Morza” w reż. Leszka Gładysza, skierowaną do najmłodszych widzów. Zobaczymy w nim dzieła artysty i bliżej poznamy sztukę Józefa Wilkonia.
Dodatkowo wystawę i projekcie filmowe uatrakcyjnią edukacyjne warsztaty ilustratorskie, malarskie, rzeźbiarskie dla dzieci oraz młodzieży. Prace Józefa Wilkonia staną się inspiracją, pobudzą wyobraźnię, przeniosą w bajkowy i kolorowy świat.

Józef Wilkoń, rzeźba
Józef Wilkoń, rzeźba. Foto: galeria.zakopane.pl

Salon Marcowy 2021, gdzie i kiedy!

W ramach tegorocznego wydarzenia Salonu Marcowego 2021 będzie można zobaczyć ekspozycję jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki Józefa Wilkonia. Wystawa dostępny od 20 marca do 22 maja 2021, w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, przy ul. Krupówki 41.  Wernisaż on-line na FB (@MGS.Zakopane) 20 marca 2021 o godz. 17:00

Zapraszamy, odwiedź to wyjątkowe wydarzenie!

Józef Wilkoń, ilustracja
Józef Wilkoń, ilustracja. Foto: galeria.zakopane.pl

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Reklama