26.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Nasze Himalaje: spotkanie z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” w Kino Miejsce

- POLECAMY -

Nasze Himalaje: spotkanie z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” w Kino Miejsce

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie „Nasze Himalaje” w Kino Miejsce w Zakopanem z cyklu „Miejsce PODRÓŻY„, które poprowadzi Aleksandra Stanek i Sebastian Klepuszewski. Tego wieczoru opowiedzą o swojej ostatniej wyprawie w Himalaje oraz o zmaganiach z trudami wspinaczki i odpowiednim przygotowaniu mentalnym i fizycznym do wyprawy. Opowiedzą również o swojej pasji zdobywania nowych szczytów górskich i pokonywaniu życiowych przeszkód.

Najwyższy łańcuch górski na Ziemi

Himalaje jest to bez wątpienia najwyższy łańcuch górski na Ziemi. Łańcuch Himalajów leży w południowej Azji, ma ponad 2,5 tys. km długości i około 250 km szerokości. Rozciąga się na terenach należących do Pakistanu, Indii, Chin (Tybetu), Nepalu i Bhutanu. W Himalajach znajduje się aż 10 z 14 ośmiotysięczników świata. Szczyty przekraczające 8000 m n.p.m. tworzą Wielkie Himalaje, w których najniższe przełęcze przeważnie leżą powyżej 4000 m n.p.m. Najwyższy szczyt to Mount Everest o wysokości 8848 m n.p.m. Od wschodu pasmo to ogranicza dolina Brahmaputry, a od zachodu – Indusu. Wierzchołki Małych Himalajów sięgają średnio 2400 m n.p.m., tylko na zachodzie 4000 m n.p.m. Najniższe pasmo Siwalik ciągnie się wzdłuż całego systemu od Brahmaputry do Indusu, a jego wysokość nie przekracza 2000 m n.p.m.

Wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego

Kino Miejsce to wyjątkowe punkt w Zakopanem. Jest nie lada gratką dla miłośników historii kinematografii, ale także atrakcją, gdzie można się udać na romantyczną randkę, obcować z historią kina, czy też potraktować to miejsce jako swoiste muzeum kinematografii. To atrakcja dla mieszkańców Zakopanego i dla turystów. Można tutaj obejrzeć nowości filmowe, premiery i wszystko co niesie za sobą aktualna oferta kin w Polsce.

Nasze Himalaje – próba charakterów

Spotkanie „Nasze Himalaje” w Kino Miejsce w Zakopanem z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” odbędzie się już w poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00. Wieczór poprowadzą Aleksandra Stanek i Sebastian Klepuszewski. Opowiedzą publiczności o swojej ostatniej wyprawie w Himalaje oraz o zmaganiach z trudami wspinaczki i odpowiednim przygotowaniu mentalnym i fizycznym do wyprawy. Opowiedzą również o swojej pasji zdobywania nowych szczytów górskich i pokonywaniu życiowych przeszkód. Wstęp Wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Kino Miejsce

ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
tel: 500 151 907

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Reklama