9.2 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Nasze Himalaje: spotkanie z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” w Kino Miejsce

- POLECAMY -

Nasze Himalaje: spotkanie z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” w Kino Miejsce

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie „Nasze Himalaje” w Kino Miejsce w Zakopanem z cyklu „Miejsce PODRÓŻY„, które poprowadzi Aleksandra Stanek i Sebastian Klepuszewski. Tego wieczoru opowiedzą o swojej ostatniej wyprawie w Himalaje oraz o zmaganiach z trudami wspinaczki i odpowiednim przygotowaniu mentalnym i fizycznym do wyprawy. Opowiedzą również o swojej pasji zdobywania nowych szczytów górskich i pokonywaniu życiowych przeszkód.

Najwyższy łańcuch górski na Ziemi

Himalaje jest to bez wątpienia najwyższy łańcuch górski na Ziemi. Łańcuch Himalajów leży w południowej Azji, ma ponad 2,5 tys. km długości i około 250 km szerokości. Rozciąga się na terenach należących do Pakistanu, Indii, Chin (Tybetu), Nepalu i Bhutanu. W Himalajach znajduje się aż 10 z 14 ośmiotysięczników świata. Szczyty przekraczające 8000 m n.p.m. tworzą Wielkie Himalaje, w których najniższe przełęcze przeważnie leżą powyżej 4000 m n.p.m. Najwyższy szczyt to Mount Everest o wysokości 8848 m n.p.m. Od wschodu pasmo to ogranicza dolina Brahmaputry, a od zachodu – Indusu. Wierzchołki Małych Himalajów sięgają średnio 2400 m n.p.m., tylko na zachodzie 4000 m n.p.m. Najniższe pasmo Siwalik ciągnie się wzdłuż całego systemu od Brahmaputry do Indusu, a jego wysokość nie przekracza 2000 m n.p.m.

Wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego

Kino Miejsce to wyjątkowe punkt w Zakopanem. Jest nie lada gratką dla miłośników historii kinematografii, ale także atrakcją, gdzie można się udać na romantyczną randkę, obcować z historią kina, czy też potraktować to miejsce jako swoiste muzeum kinematografii. To atrakcja dla mieszkańców Zakopanego i dla turystów. Można tutaj obejrzeć nowości filmowe, premiery i wszystko co niesie za sobą aktualna oferta kin w Polsce.

Nasze Himalaje – próba charakterów

Spotkanie „Nasze Himalaje” w Kino Miejsce w Zakopanem z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” odbędzie się już w poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00. Wieczór poprowadzą Aleksandra Stanek i Sebastian Klepuszewski. Opowiedzą publiczności o swojej ostatniej wyprawie w Himalaje oraz o zmaganiach z trudami wspinaczki i odpowiednim przygotowaniu mentalnym i fizycznym do wyprawy. Opowiedzą również o swojej pasji zdobywania nowych szczytów górskich i pokonywaniu życiowych przeszkód. Wstęp Wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Kino Miejsce

ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
tel: 500 151 907

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...