9.2 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

- POLECAMY -

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie na Podhalu. Koncert będzie okazją do wspólnego śpiewania! Jest to bez wątpienia świetna propozycją na spędzenie wolnego czasu w ferie w ciekawy i wyjątkowy sposób.

Muzyka Zaklęta w Drewnie

Muzyka Zaklęta w Drewnie jest to cykl koncertów, który odbywa się na Szlaku Architektury Drewnianej w województwie Małopolskim. Jest to bez wątpienia świetna propozycją na spędzenie czasu w ciekawy i wyjątkowy sposób. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie polega za tym, że każdego roku przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej odbywają się koncerty. Program wydarzenia jest różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie
Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie – koncert kolęd, plakat 2020

Koncert kolęd 14. edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

Przed nami koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie na Podhalu, który odbędzie się już 25 stycznia 2020 roku o godzinie 17:30 w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie. Na scenie wystąpią Jakub Blokesz – śpiew, gitara, Marta Bujalska – śpiew, Mikołaj Kostka – skrzypce oraz Jasiek Kusek – instrumenty klawiszowe. Wstęp wolny.

Kto zagra na 14. edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”?

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, a mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie oraz piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.

Mikołaj Kostka wybitny skrzypek, prawdziwy malarz dźwięków oraz hipnotyczna wokalistka – Marta Bujalska, a na instrumentach klawiszowych zagra nieoceniony aranżer i pianista – Jasiek Kusek. W programie koncertu znajdzie się piękny zestaw poetyckich piosenek o Bożym Narodzeniu. Cudowne, ciepłe i mądre kolędy Jacka Kaczmarskiego, „Szara kolęda” Wojciecha Młynarskiego, „Boże Narodzenie” Karela Kryla – to kilka przykładów. Pomiędzy tymi poetyckim opowieściami o świętach zagrane zostaną tradycyjne, polskie kolędy (m. in. „Wśród nocnej ciszy”, „Tryumfy”, „Bóg się rodzi”).

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie

ul. Witów 178B, 34-512 Witów

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...