16,8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

- POLECAMY -

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie na Podhalu. Koncert będzie okazją do wspólnego śpiewania! Jest to bez wątpienia świetna propozycją na spędzenie wolnego czasu w ferie w ciekawy i wyjątkowy sposób.

Muzyka Zaklęta w Drewnie

Muzyka Zaklęta w Drewnie jest to cykl koncertów, który odbywa się na Szlaku Architektury Drewnianej w województwie Małopolskim. Jest to bez wątpienia świetna propozycją na spędzenie czasu w ciekawy i wyjątkowy sposób. Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie polega za tym, że każdego roku przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej odbywają się koncerty. Program wydarzenia jest różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie
Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie – koncert kolęd, plakat 2020

Koncert kolęd 14. edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

Przed nami koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie na Podhalu, który odbędzie się już 25 stycznia 2020 roku o godzinie 17:30 w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie. Na scenie wystąpią Jakub Blokesz – śpiew, gitara, Marta Bujalska – śpiew, Mikołaj Kostka – skrzypce oraz Jasiek Kusek – instrumenty klawiszowe. Wstęp wolny.

Kto zagra na 14. edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”?

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, a mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie oraz piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.

Mikołaj Kostka wybitny skrzypek, prawdziwy malarz dźwięków oraz hipnotyczna wokalistka – Marta Bujalska, a na instrumentach klawiszowych zagra nieoceniony aranżer i pianista – Jasiek Kusek. W programie koncertu znajdzie się piękny zestaw poetyckich piosenek o Bożym Narodzeniu. Cudowne, ciepłe i mądre kolędy Jacka Kaczmarskiego, „Szara kolęda” Wojciecha Młynarskiego, „Boże Narodzenie” Karela Kryla – to kilka przykładów. Pomiędzy tymi poetyckim opowieściami o świętach zagrane zostaną tradycyjne, polskie kolędy (m. in. „Wśród nocnej ciszy”, „Tryumfy”, „Bóg się rodzi”).

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie

ul. Witów 178B, 34-512 Witów

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

O biednej Kasi co wyszła za księcia

W Chochołowie żył chłop Szymon był wdowcem, sam wychowywał...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...

O gazdach co ślimaka zjedli

W Białym Dunajcu spotkali się dwaj gazdowie, którzy szli...

Illusion House Zakopane uwolni Twoją wyobraźnię

Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie czasu w niebanalny sposób,...

Pokoje Gościnne Baron

Oferta na wyjątkowe a jednocześnie tanie noclegi w ścisłym...
X