27 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

- POLECAMY -

Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Trwa jeden z największych festiwali organowych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało w kulturalny kalendarz wydarzeń Zakopanego. Festiwal ten stanowi ciekawą, wakacyjną propozycję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, program

Rozpoczynający się weekend będzie dalszą podróżą przez świat muzyki klasycznej w ramach XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza już w sobotę, 20 lipca o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego. Tym razem zanurzymy się nie tylko w lokalnym folklorze, ale również w muzyce bliskiej sercom sympatyków Orawy i Spiszu.

Na scenie wystąpi Kwartet Polonika, dzięki któremu odkryjemy cudowne brzmienie nieodkrytych światów. Usłyszymy m. in. Ponad to wystąpi Kwartet „Spiski” Sławomira Czarneckiego, „Suitę Polską” Macieja Małeckiego, Kwartet smyczkowy Karola Szymanowskiego, a także „Orawę” Wojciecha Kilara w opracowaniu na kwartet smyczkowy właśnie.

Kwartet Polonika to zespół złożony z czterech utalentowanych instrumentalistek,
znajdujący się w czołówce polskiej kameralistyki (w składzie Paulina Kusa, Anna Szalińska-
Zaziębło, Magdalena Małecka-Wippich i Krystyna Wiśniewska). Grupa posiada wszechstronny repertuar, jednak centrum ich zainteresowań stanowi muzyka polska. W związku z tym, czeka nas dużo regionalnych akcentów, których różnorodność stanowić będzie przekrój popularnych nurtów folklorystycznych w Polsce. Atrakcją będzie lokalizacja koncertu, czyli budynek Miejskiej Galerii Sztuki, który nie tylko zapewni rewelacyjną akustykę, ale jeszcze umieści kwartet na tle nowo otwartej wystawy „Góry – morze, morze – góry”. Koncert odwiedzi kompozytor Sławomir Czarnecki.

Zachęcamy do udziału w XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, gdyż będzie to świetna okazja do zapoznania się z wielkimi dziełami muzyki organowej i kameralnej, granymi przez znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Możliwość zapoznania wspaniałej muzyki, granej przez najznakomitszych wirtuozów w przestrzeniach zakopiańskich świątyń, galerii czy teatru.

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...