Ferie

Porady

atrakcje

na weekend

Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

- POLECAMY -

Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Trwa jeden z największych festiwali organowych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało w kulturalny kalendarz wydarzeń Zakopanego. Festiwal ten stanowi ciekawą, wakacyjną propozycję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, program

Rozpoczynający się weekend będzie dalszą podróżą przez świat muzyki klasycznej w ramach XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza już w sobotę, 20 lipca o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego. Tym razem zanurzymy się nie tylko w lokalnym folklorze, ale również w muzyce bliskiej sercom sympatyków Orawy i Spiszu.

Na scenie wystąpi Kwartet Polonika, dzięki któremu odkryjemy cudowne brzmienie nieodkrytych światów. Usłyszymy m. in. Ponad to wystąpi Kwartet „Spiski” Sławomira Czarneckiego, „Suitę Polską” Macieja Małeckiego, Kwartet smyczkowy Karola Szymanowskiego, a także „Orawę” Wojciecha Kilara w opracowaniu na kwartet smyczkowy właśnie.

Kwartet Polonika to zespół złożony z czterech utalentowanych instrumentalistek,
znajdujący się w czołówce polskiej kameralistyki (w składzie Paulina Kusa, Anna Szalińska-
Zaziębło, Magdalena Małecka-Wippich i Krystyna Wiśniewska). Grupa posiada wszechstronny repertuar, jednak centrum ich zainteresowań stanowi muzyka polska. W związku z tym, czeka nas dużo regionalnych akcentów, których różnorodność stanowić będzie przekrój popularnych nurtów folklorystycznych w Polsce. Atrakcją będzie lokalizacja koncertu, czyli budynek Miejskiej Galerii Sztuki, który nie tylko zapewni rewelacyjną akustykę, ale jeszcze umieści kwartet na tle nowo otwartej wystawy „Góry – morze, morze – góry”. Koncert odwiedzi kompozytor Sławomir Czarnecki.

Zachęcamy do udziału w XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, gdyż będzie to świetna okazja do zapoznania się z wielkimi dziełami muzyki organowej i kameralnej, granymi przez znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Możliwość zapoznania wspaniałej muzyki, granej przez najznakomitszych wirtuozów w przestrzeniach zakopiańskich świątyń, galerii czy teatru.

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Garmin Winter Sports Festival 2020

Przed nami siedemnasta edycja Garmin Winter Sports Festival w...

Nasze Himalaje: spotkanie z cyklu „Miejsce PODRÓŻY” w Kino Miejsce

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie "Nasze Himalaje" w Kino...

Pokoje Gościnne U Moniki

Pokoje Gościnne U Moniki oferują Państwu spokojny oraz wygodny...

Parada Gazdowska i Kumoterki 2020

Wielkimi krokami zbliża się cykl wyjątkowych zawodów. Parada Gazdowska...

Wspinacze, taternicy i narciarze na Hali Ornak

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza razem do schroniska Murowaniec na...