17 C
Zakopane
poniedziałek, Wrzesień 16, 2019
 • Wiadomości
More

  Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

  Zakopane Imprezy Kulturalne Kwartet Polonika w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

  Trwa jeden z największych festiwali organowych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało w kulturalny kalendarz wydarzeń Zakopanego. Festiwal ten stanowi ciekawą, wakacyjną propozycję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

  19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
  19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, program

  Rozpoczynający się weekend będzie dalszą podróżą przez świat muzyki klasycznej w ramach XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza już w sobotę, 20 lipca o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego. Tym razem zanurzymy się nie tylko w lokalnym folklorze, ale również w muzyce bliskiej sercom sympatyków Orawy i Spiszu.

  Na scenie wystąpi Kwartet Polonika, dzięki któremu odkryjemy cudowne brzmienie nieodkrytych światów. Usłyszymy m. in. Ponad to wystąpi Kwartet „Spiski” Sławomira Czarneckiego, „Suitę Polską” Macieja Małeckiego, Kwartet smyczkowy Karola Szymanowskiego, a także „Orawę” Wojciecha Kilara w opracowaniu na kwartet smyczkowy właśnie.

  Kwartet Polonika to zespół złożony z czterech utalentowanych instrumentalistek,
  znajdujący się w czołówce polskiej kameralistyki (w składzie Paulina Kusa, Anna Szalińska-
  Zaziębło, Magdalena Małecka-Wippich i Krystyna Wiśniewska). Grupa posiada wszechstronny repertuar, jednak centrum ich zainteresowań stanowi muzyka polska. W związku z tym, czeka nas dużo regionalnych akcentów, których różnorodność stanowić będzie przekrój popularnych nurtów folklorystycznych w Polsce. Atrakcją będzie lokalizacja koncertu, czyli budynek Miejskiej Galerii Sztuki, który nie tylko zapewni rewelacyjną akustykę, ale jeszcze umieści kwartet na tle nowo otwartej wystawy „Góry – morze, morze – góry”. Koncert odwiedzi kompozytor Sławomir Czarnecki.

  Zachęcamy do udziału w XIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, gdyż będzie to świetna okazja do zapoznania się z wielkimi dziełami muzyki organowej i kameralnej, granymi przez znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Możliwość zapoznania wspaniałej muzyki, granej przez najznakomitszych wirtuozów w przestrzeniach zakopiańskich świątyń, galerii czy teatru.

  Miejska Galeria Sztuki

  ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
  Tel: 18 201 27 92

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Tatrzański Park Edukacyjny -ZwierzOgród

  Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród” w Zakopanem

  Tatrzański Park Edukacyjny pod skocznią w Zakopanem to wyjątkowe miejsce na mapie Podhala, a zarazem świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. Park powstał przede wszystkim z miłości do rodzimej przyrody Tatr....
  Murzasichle Pokoje Gościnne U Hajduka

  Rodzinne Święta i Sylwester 2019/2020 U Hajduka

  Oferujemy tradycyjne rodzinne Święta Bożego Narodzenia w góralskiej oprawie ze świętym mikołajem. Zapraszamy również na Sylwestra 2019/2020 do Murzasichla, w ofercie kulig z pochodniami i pieczeniem kiełbasek, prelekcja w Izbie Regionalnej. Zapewniamy miły wypoczynek,...

  Najnowsze

  X