Sylwester

Porady

atrakcje

na weekend

Dzień Kobiet w Atmie

- POLECAMY -

Dzień Kobiet w Atmie

Zakopane Imprezy Kulturalne Dzień Kobiet w Atmie

W Dniu Kobiet, 8 marca, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia z udziałem młodych artystów.

U zbiegu ulic Orkana i Kasprusie, w dolince nad potokiem, stoi malownicza drewniana willa z gankiem i werandą.
Dom ten wybudowany został w 1905 roku i przez lata spełniał rolę pensjonatu.
Do historii wpisał się dzięki jednemu ze swych gości Karolowi Szymanowskiemu.

Nazwę willi wymyśliły dwie pensjonariuszki, mieszkające w niej przed słynnym kompozytorem. Stówo „Atma”, pochodzące z sanskrytu, oznacza spokój duszy, nirwanę.

Karol Szymanowski Willa AtmaWieczór rozpocznie się od otwarcia wystawy „Inspirowane muzyką Karola Szymanowskiego” prezentującej prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, laureatów konkursu plastycznego w dziedzinie malarstwa, rysunku i rzeźby. Wystawa jest rezultatem współpracy ZSP i „Atmy”, prace młodych artystów będzie można oglądać do 7 kwietnia 2019 roku. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.30. Po wernisażu publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu „Niespodzianki… nie tylko dla kobiet…”, podczas którego młodzi artyści Oleh Malovichko (klarnet) i Radosław Goździkowski (fortepian) wykonają utwory Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego i Marcela Chyrzyńskiego. Słowo o muzyce wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM, Kurator ds. programowych „Atmy”. Wstęp jest wolny. Wydarzenia są organizowane z okazji Jubileuszu 140-lecia Muzeum Narodowego w Krakowie.

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem

Ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
tel. 18 2020040
mob. +48 695981672
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy