7.3 C
Zakopane
środa, Wrzesień 18, 2019
 • Wiadomości
More

  Ostatnie dni wakacji pełne atrakcji!

  Zakopane Imprezy Kulturalne Ostatnie dni wakacji pełne atrakcji!

  Wakacje powoli dobiegają końca… Kulturalny Plac Niepodległości to jednak jeden z najdłużej trwających projektów kulturalnych w Zakopanem. Otwarta, plenerowa przestrzeń warsztatów, animacji i spotkań funkcjonuje w centrum miasta aż do samego końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy na niezapomniane zakończenie wakacji! Będziecie?

  W miejscu tym praktycznie codziennie mieszkańcy i turyści mogą brać udział w różnorodnych zajęciach albo korzystać z uroczego miejsca do relaksu. W ostatnich dniach wakacji, organizatorzy Kulturalnego Placu Niepodległości przygotowali szczególnie intensywny program, wypełniony wyjątkowymi aktywnościami.

  Warsztaty „Do Robota”, Kulturalny Plac Niepodległości

  Już od najbliższego poniedziałku, 26 sierpnia na Placu Niepodległości rusza cykl warsztatów „Do Robota!”, gdzie uczestniczki PROJEKTOR – wolontariatu studenckiego, w ramach programu IT for SHE zawrą z młodzieżą kontrakt Młodego Programisty, zapraszając do poznania podstaw informatyki i technologii. Za pomocą atrakcyjnych, interaktywnych zajęć, połączonych z aktywnościami ruchowymi, dzieci szybko zrozumieją, że programowanie wcale nie jest takie skomplikowane, a nawet potrafi stanowić kreatywną, rozwojową formę rozrywki.

  Kulturalny Plac Niepodległości - Do Robota
  Kulturalny Plac Niepodległości – warsztaty Do Robota

  W warsztatach będzie można brać udział aż przez pięć dni, do 30 sierpnia w godzinach 9:00 – 12:00. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z budowania robotów z klocków Lego czy przymiarki do napisania pierwszego programu komputerowego. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 10 roku życia.

  Ostatni weekend wakacji to będzie czas, kiedy na Kulturalnym Placu Niepodległości ponownie już przywitamy uczniów i nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich. Rok temu, zaprezentowali oni flashmobowy, ekologiczny występ „Youth Back to the Future in dancing steps”, we współpracy z młodzieżą z Armenii. Tym razem zdolne nastolatki zaproszą nas na parzenie herbaty, podczas warsztatów Tea Time w piątek 30 sierpnia o godzinie 15:00. Dzień później, od godziny 11:00, zwiedzających Plac czeka gra miejska „Zadbaj o siebie i co wokół Ciebie”. Tematyka ekologiczna, tak bliska Kulturalnemu Placowi Niepodległości, będzie w tym wypadku znowu tematem przewodnim.

  Warto również pamiętać, że na Kulturalnym Placu Niepodległości nadal trwa Akcja Partycypacja, czyli przystępny system minigrantowy dla osób i instytucji chętnych do współpracy przy projekcie. Jeśli ktokolwiek ma pomysł na kreatywne wykorzystanie przestrzeni Placu Niepodległości, wraz z kontenerem oraz znajdującymi się w nim materiałami plastycznymi, organizatorzy serdecznie zapraszają go do kooperacji. Można to zrobić, kontaktując się poprzez oficjalny profil facebookowy: https://www.facebook.com/placniepodleglosci/

  Kulturalny Plac Niepodległości

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Kolej Linow Kasprowy Wierch

  Przestój kolei na Kasprowy Wierch

  Jeśli jesień w Tatrach to Twoja ulubiona pora roku? Planujesz wyjazd na szczyt Kasprowego Wierchu koleją linową to musisz się spieszyć! Polskie Koleje Linowe zapanowały dłuższy przestój w związku z gruntowną renowacją konstrukcji! Prace techniczne...
  Spektakl "Pomoc Domowa"

  „Pomoc Domowa” w Zakopanem

  Twórcy najbardziej lubianych przez publiczność spektakli Mayday 2 i Szalonych Nożyczek zapraszają na swoje kolejne dzieło - Pomoc Domowa! Jest to kolejna znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata. Zobaczyć ją możecie w Zakopanem...

  Najnowsze

  X