18,9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

194. Wieczór na Harendzie: „Od obrazu do dźwięku”

- POLECAMY -

194. Wieczór na Harendzie: „Od obrazu do dźwięku”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie realizowane w ramach projektu „Harenda. Zakopiański Salon Artystyczny. W kręgu literatury, malarstwa, muzyki i tradycji regionalnej”. Przed nami 194. Wieczór na Harendzie: „Od obrazu do dźwięku”.

194. Wieczór na Harendzie będzie to wyjątkowe spotkanie z dwiema poetkami o szczególnie wrażliwym uchu poetyckim i zmyśle plastycznym.

Słyszenie i widzenie co innego oznacza dla Jadwigi Maliny, autorki „Czarnej załogi” (szósty tom w dorobku autorki; Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, 2018), a co innego dla Kingi Piotrowiak-Junkiert, autorki „Pieśni Myrmidonu” (Dom Literatury w Łodzi, 2019).

Co konkretnie oznacza dla nich słyszenie i widzenie? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już 19 października o godzinie 12:00 w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem. Spotkanie poprowadzi Eliza Kącka. Wejście płatne 1 zł.

194. Wieczór na Harendzie: "Od obrazu do dźwięku"
194. Wieczór na Harendzie: „Od obrazu do dźwięku”, plakat

Jadwiga Malina (ur. 1974) to polska poetka, laureatka Krakowskiej Książki Miesiąca we wrześniu 2013 za tom Od rozbłysku. Nominowana do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2016 za tom TU. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Trzebuni. Książki: Szukam ciemna (Oficyna Konfraterni Poetów, Kraków 1996), Zanim (Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków w Polsce, Kraków 2007), Strona obecności (Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków w Polsce, Kraków 2010), Od rozbłysku (Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2013), TU (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków, Kraków 2015).

Kinga Piotrowiak-Junkiert to absolwentka filologii polskiej (2006) i filologii węgierskiej (2011) na UAM oraz Międzyuczelnianych Indywidualnych Studiów Humanistycznych „Akademia Artes Liberales””. Głownie zajmuje się literaturą węgierską wobec Zagłady, literaturą węgierską po 1989 roku. Dzieciną jej jest również dyskurs postkolonialny w Europie Środkowo-Wschodniej.

Muzeum Jana Kasprowicza – Willa „Harenda”

ul. Harenda 12A, 34-500 Zakopane
Tel: 18 206 84 26

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Illusion House Zakopane uwolni Twoją wyobraźnię

Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie czasu w niebanalny sposób,...

Pokoje Gościnne Baron

Oferta na wyjątkowe a jednocześnie tanie noclegi w ścisłym...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...

Pasowanie Kuby na zbójnika

Kuba, młody góral z Brzegów postanowił, że nie będzie...

Jak Szymon odniósł ciupagę na cmentarz

Szymon Kaspruś z Zakopanego był grabarzem. Kopał groby na...
X