7.3 C
Zakopane
środa, Wrzesień 18, 2019
 • Wiadomości
More

  Hej Fest 2019 – koncert zespołów Wilki i Lady Pank

  Zakopane Imprezy Hej Fest 2019 - koncert zespołów Wilki i Lady Pank

  Przed nami pierwszy wakacyjny koncert w Zakopanem w ramach festiwalu Hej Fest 2019! Tym razem pod Giewontem zagrane zostaną 4 koncerty, które odbędą się na najwyżej położonej scenie w Polsce. Na szczycie Gubałówki! Na scenie zobaczymy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Już w najbliższy weekend wystąpią zespół Wilki i Lady Pank. Będzie się działo!

  Jak w latach poprzednich, tak i tego lata możliwe będzie słuchanie muzyki na żywo w miejscu z najlepszym widokiem na Tatry – na Gubałówce w Zakopanem. Na zakopiańskiej scenie Hej Fest na wysokości aż 1123 m n.p.m. wystąpią również wokaliści tacy jak: Kamil Bednarek, Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Zespoły Dżem, LemON, IRA. Już w najbliższy weekend, dokładnie w sobotę 3 sierpnia o godzinie 17:00 zagrają Wilki i o godzinie 20:00 Lady Pank. Jako support wystąpi Sonbird! Start o godzinie 16:00!

  Wilki to polski zespół rockowy, później pop-rockowy, który zadebiutował w 1992, założony przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów. Debiutancki album został sprzedany w ilości ponad 200.000 egzemplarzy i zdobył podwójną platynę. Płytę promowały takie hity jak „Son of the Blue Sky”, „Aborygen” i „Eli lama sabachtani”. Rok temu ukazała się płyta 26/26 podsumowująca 26 lat działalności zespołu.

  Lady Pank to polski zespół muzyczny założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam, gdzie ty”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk”. Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

  Bilety na koncerty do nabycia na stronie oraz w kasach PKLu. Cena biletu w przedsprzedaży wynosi 39 złotych, a w dniu koncertu wzrasta do 45 złotych (w cenie biletu wliczony jest przejazd góra-dół koleją na Gubałówkę). Ostatni zjazd kolejki o godzinie 22:30.

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Spektakl "Pomoc Domowa"

  „Pomoc Domowa” w Zakopanem

  Twórcy najbardziej lubianych przez publiczność spektakli Mayday 2 i Szalonych Nożyczek zapraszają na swoje kolejne dzieło - Pomoc Domowa! Jest to kolejna znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata. Zobaczyć ją możecie w Zakopanem...
  Mała książka - Wielki Człowiek

  Kampania Mała Książka Wielki Człowiek

  Serdecznie zapraszamy do bibliotek na Podhalu, w których to ruszyła kampania Mała Książka - Wielki Człowiek. W związku z tą akcją, każdy przedszkolak, który z rodzicem odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie niezwykłą książkę "Pierwsze...

  Najnowsze

  X