5.8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego miasto Zakopane przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Jest to dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca.

Przygoda dla najmłodszych „Zakopiański Dzień Dziecka 2020” wyjątkowo w tym roku odbędzie się wirtualnie, w przestrzeni internetu i mediów społecznościowych. Sztuka, folklor, sport, konkursy, wirtualne zajęcia, oryginalne życzenia składane przez dorosłych. Świętowanie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cały tydzień.

Dzień Dziecka z kulturą i sztuką

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza dzieci do aktywności twórczej poprzez dziecięcą edycję „Bazaru Sztuki w domu”. Dzięki niej najmłodsi będą mogli zrealizować swoje artystyczne pasje. Na stronie www.galeria.zakopane.pl zamieszczone zostały specjalnie przygotowane z tej okazji karty – tym razem związane z prezentowaną obecnie w przestrzeni galerii wystawą „Święci nie przemijają”. Dla wszystkich dzieci, które gotowe prace odeślą na adres galerii: mgs@galeria.zakopane.pl lub dostarczą je osobiście do MGS (ul. Krupówki 41) w dniach 3-5 czerwca 2020 r. (w godz. 14:00-16:00), czekają upominki.

1 czerwca na stronie zakopane.pl opublikowana zostanie kolorowanka „Zakopiańskie wzory”, którą każdy chętny będzie mógł wydrukować u siebie w domu. Rysunki, z których stworzono kolorowankę, wykonali w ubiegłym roku Twórcy Ludowi w ramach projektu „Popularyza¬cja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. Był on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, z Działania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Tego samego dnia podsumujemy program Cool-turalny Człowiek. Wyłonimy zwycięzców i wręczymy nagrody.

Dzień dziecka w samo południe na stronie Urzędu Miasta Zakopane zostanie umieszczony link do sportowego quizu, w którym znajdą się różne pytania dotyczące sportu i sportowców w naszym mieście. Quiz będzie miał formę internetowej ankiety, w której odpowiedzi chętni udzielać będą przez internet. Liczyć się będzie poprawność udzielonych odpowiedzi na zadane pytania oraz najlepszy czas. Quiz dostępny będzie przez cały dzień, a odpowiadać będzie można aż do godziny 23.59. Pamiętajcie, liczą się przede wszystkim poprawne odpowiedzi, więc może zdarzyć się tak, że osoba, która odpowie na przykład o godzinie 21.00 wciąż będzie miała szansę na wygraną! Nagradzamy 3 pierwsze miejsca!

Zakopiański Dzień Dziecka na sportowo

Dzięki zakopiańskim klubom sportowym obejrzymy krótkie nagrania video pokazujące jak można ćwiczyć w czasie pandemii. Dzieci i młodzież szczególnie teraz potrzebują powrotu do zajęć fizycznych na świeżym powietrzu, a czasami nie mają pomysłu, jak to zrobić. My Wam pokażemy! Filmiki będą dostępne na stronie www.zakopane.pl.

Dziecięcy konkurs z krzyżówką

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem na stronie internetowej biblioteki przygotowała „Konkurs krzyżówkowy dla najmłodszych”, który ogłoszony zostanie 1 czerwca. Hasło rozwiązanej krzyżówki należy wysyłać od 1 do 7 czerwca na adres e-mail: mbp@biblioteka.zakopane.eu. Do wygrania puzzle, książki i kolorowanki. Krzyżówka oraz regulamin będą dostępne na stronie biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/.

Warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych

Kolejną atrakcją będą wirtualne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci pt. „Wyprawa do świata dinozaurów”. Spotkanie online odbędzie się 1 czerwca (poniedziałek) 2020 r. o godzinie 11.00 na stronie internetowej biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/bibliotekaZakopane/.

Zakopiański Dzień Dziecka - program 2020
Zakopiański Dzień Dziecka – program 2020

Zakopiański Dzień Dziecka – program 2020

1 CZERWCA 2020
godz. 10.00
COOL-TURALNY CZŁOWIEK
wirtualne losowanie nagród głównych
www.zakopane.pl
godz. 11.00
WYPRAWA DO ŚWIATA DINOZAURÓW
wirtualne zajęcia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. St. Żeromskiego
www.biblioteka.zakopane.eu

godz. 12.00
START WIRTUALNEGO QUIZU SPORTOWEGO
sprawdź swoją wiedzę – wygraj nagrody!
www.zakopane.pl

godz. 14.00
COOL-TURALNY CZŁOWIEK
rozdanie nagród głównych
sala obrad Urzędu Miasta Zakopane
ZAKOPIAŃSKIE WZORY
kolorowanka zaprojektowana przez Twórców Ludowych w roku 2019
w ramach programu „Popularyza¬cja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”
www.zakopane.pl
FB @ZakopaneOfficial

1 – 7 CZERWCA 2020
SKŁADAMY ŻYCZENIA DZIECIOM
FB @ZakopaneOfficial

WIRTUALNY KONKURS KRZYŻÓWKOWY DLA NAJMŁODSZYCH
Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Żeromskiego
www.biblioteka.zakopane.eu

3 – 5 CZERWCA 2020
BAZAR SZTUKI W DOMU DLA DZIECI
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego
www.galeria.zakopane.pl

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy