back to top

Wakacje

Porady

Oscypki

atrakcje

na weekend

ZakopaneImprezyDzieciWarsztaty Plastyczne dla młodzieży w Dzień Dziecka

Warsztaty Plastyczne dla młodzieży w Dzień Dziecka

Zakopiański Dzień Dziecka wyjątkowo w tym roku odbędzie się pod znakiem tradycji, folkloru i historii Podhala. Wszystko to z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia działalności Muzeum Tatrzańskiego oraz 100-lecia powstania Związku Podhalan i 115-lecia Związku Górali. Kila wyjątkowych okazji do świętowania. Zapraszamy na pierwszy czerwcowy weekend do Zakopanego.

Już w sobotę, 1 czerwca na Dolnej Równi Krupowej odbędzie się Festyn Rodzinny. Start o godzinie 11:00. Idealna atrakcja na weekend dla dzieci w dniu ich święta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów. Uczestnicy będą mieli idealną okazję by bliżej i lepiej poznać tradycje góralskie, przekonać się jak dawniej bawiły się dzieci, wziąć udział w konkurencjach sportowych ze wspaniałymi nagrodami. Jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie licznych występów artystycznych na scenie. Odbędą się również liczne warsztaty.

Gorąco zapraszamy młodzież na warsztaty plastyczne prowadzone przez artystów Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Zakopane. Warsztaty odbędą się 1 czerwca (sobota) podczas Zakopiańskiego Dnia Dziecka na Dolnej Równi Krupowej. Skierowane są do uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w różnych technikach malarskich i plastycznych. Znani i cenieni artyści wprowadzą w arkana sztuki i pomogą ukierunkować zainteresowania przyszłych młodych adeptów sztuki.

Zapisy na warsztaty są prowadzone do 28.05.2019r. pod adresem: [email protected]. Na jeden warsztat może się zapisać maksymalnie 6 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W sumie odbędzie się 6 rodzajów warsztatów:

 

Godzina 11.00-13.00

1.”Monotypia”
Małgorzata Mirga-Tas

2.”Kolor w malarstwie, pejzaż „
Barbara Piszczór

3.Plakat”Zakopane symboliczne”
Sylwia Biernacik

 

Godzina 13.00-15.00

4.” Podstawy rysunku portretowego”
Monika Stanisławska-Pitoń

5. „Glina”
Dawid i Magda Kędzierscy

6. „Struktury w malarstwie”
Małgorzata Majerczyk-Sieczka

Warsztaty plastyczne dla dzieci, malowanieWarsztaty poprowadzą

Małgorzata Mirga-Tas

Urodziła się w 1978 roku w Zakopanem. Jest Romką ze szczepu Bergitka. Wychowała się w osadzie cygańskiej w Czarnej Górze na Spiszu. Po ukończeniu zakopiańskiego liceum plastycznego im. Antoniego Kenara na wydziale meblarstwa zdecydowała się zdawać na krakowską ASP na Wydział Rzeźby. W 2004 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. To tam wypracowała swoją technikę tworzenia rzeźb z tektury. Ponadto odkryła energię i inspiracje płynące z romskich korzeni. W jej pracach wyróżniają się charakterystyczne dla niej formy oraz motywy, które z powodzeniem udaje się zaaplikować na papier, tkaninę lub materię rzeźbiarską. Najbardziej indywidualny charakter mają jednak rzeźby. Technika oparta na obróbce sklejonej w formie dużych bloków tektury daje zaskakujący efekt faktury, nieosiągalny w innych typowych dla rzeźby materiałach.
Prace Małgorzaty, mimo przyjmowania abstrakcyjnych i w pewnym sensie dekoracyjnych form, sugerują silne skojarzenia ze światem rzeczywistym. W rysunkach i malarstwie, których technika jest połączeniem pasteli, różnego rodzaju farb, wklejanych wycinków z czasopism, cekinów, tektury, płótna itp., widzimy duże przywiązanie do ornamentalnych form i kresek. Często są one tłem do portretów lub pozostają same w sobie dekoracyjną ilustracją.Bohaterami jej ostatnich obrazów są Romowie. Są to sceny z życia codziennego z osad i osiedli romskich. Mimo że życie Romów często nie jest lekkie i kolorowe, prace Małgorzaty pulsują żywą barwą, mocną zdecydowaną kreską i licznymi aplikacjami dekoracyjnymi.Artystka współtworzy liczne projekty związane ze społecznościami romskimi. Jest członkinią. Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Harangos”. Wraz z Martą Kotlarską tworzy Romskiego Pstryka, od siedmiu lat realizowanego na osiedlach romskich. Prowadzi integracyjne warsztaty artystyczne dla dzieci romskich i nieromskich, bywa trenerem artystycznym w projektach i kampaniach społecznych związanych z Romami w kraju i za granicą; między innymi w 2013 roku w Żywcu podczas projektu „Pravde Jakhenca – With Open Eyes” wspólnie z innymi artystami i uczestnikami stworzyła instalację upamiętniającą zagładę Romów w niemieckich obozach koncentracyjnych na terenie Polski.
Od trzech lat jest organizatorką międzynarodowego pleneru artystycznego „JAW DIKH”.
Mieszka i tworzy w Czarnej Górze na granicy Spiszu i Podhala.

Sylwia Biernacik

Ukończyła Liceum Kenara, ASP w Gdańsku oraz w Krakowie, Wydz. Rzeźby-dyplom z wyróżnieniem 2003. Uprawiane dziedziny sztuki: rzeźba, malarstwo, ilustracja, projektowanie reklamowe, fotografia, plakaty. Wystawy indywidualne, rysunku, malarstwa i rzeźby, udział w plenerach rzeźbiarskich i malarskich w kraju i za granicą, wystawy zbiorowe ZPAP , II nagroda w Ogólnopolskim Biennale Rzeźby w drewnie 1994, I miejsce za pracę Kaloryfer na Festiwalu Rzeźby Lodowej, Zakopane 2000. Proponowane zajęcia dla dzieci: plakat.

Barbara Piszczór

W 2002 ukończyła studia w krakowskiej ASP na wydziale malarstwa, gdzie przez dwa lata studiowała w pracowni profesora Stanisława Rodzińskiego i cztery lata u profesora Jacka Waltosia. Po studiach wróciła do Suchego (koło Poronina). Intensywnie maluje i uczy również plastyki, zarażając swoją pasją do koloru i ekspresji w malarstwie. Wystawiała swoje obrazy m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie (2002 r.). Brała też udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim – organizowanym przez MOK Nowy Targ w 2005 roku pt.:”Talentem obdarzeni, bogaci kulturą”.  Zajęcia dla dzieci/młodzieży : podstawy akrylu, portret w malarstwie.

Monika Stanisławska-Pitoń

Studia na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Studia magisterskie na kierunku Wzornictwo, specjalizacja Tkanina Drukowana- promotorem pracy dyplomowej była profesor Krystyna Jaguczańska- Śliwińska, promotor w zakresie malarstwa prof. J. Chrabąszcz. Współpraca z organizacjami charytatywnymi ,m.in. z Fundacją im. Adama Worwy i Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół działającym przy katolickich Szkołach SPSK w
Czerwiennem, Urzędem Miasta Zakopane, Gminą Kościelisko, GOKR Kościelisko, Hotelem Bukovina Resort, Hotel Krupówki 17 Resort.

Obrazy tej artystki stały się motywami przewodnimi wielu imprez na terenie Podhala:
Międzynarodowego Folkloru Ziem Górskich w 2016 roku, Majowego Grania w Kościelisku, imprezy charytatywnej „Razem dla Andrzeja Brandstattera” i innych.
Dziedziny artystyczne: rysunek, malarstwo, fotografia i tkanina artystyczna.
Współpraca z mediami: Watra, Radio Alex, kwartalnik ZPAP Ars Forum. Współpraca i członkostwo w Kole Gospodyń Wiejskich Kościelisko.
2013, I miejsce w konkursie Reminiscencje , MGS Zakopane, 2015- nagroda Halny ZPAP Zakopane, 2016 plakat MFFZG.
W 2016 roku otrzymała odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od lutego 2019 roku jest Prezesem ZPAP o. Zakopane.
Zajęcia dla młodzieży: podstawy rysunku portretowego.

Dawid Kędzierski

„DENVER” urodził się w Dynowie w 1984 r. Absolwent Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Studia ukończył w 2009 roku z wyróżnieniem. Obecnie mieszka i realizuje swoje pasje w Nowym Targu. Głównie zajmuje się malarstwem, ale też rzeźbą i rysunkiem. Jego twórczość cechuje niezależność i wolność podejmowania i eksperymentowania działań artystycznych. W twórczości tej ukazuje napięcia kolorystyczne, które korespondują ze zniekształceniem i plamą barwną. Dawid Kędzierski łączy wiedzę, osobiste doświadczenie z intuicją i możliwością realizacji. W malarstwie łączy przestrzeń obrazu z mocną fakturą, sprawiając tym samym niezapomniane wrażenia estetyczne. Jest współzałożycielem międzynarodowej grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków, z którą działa na terenie całej Polski. Od 2012 należy do ZPAP okręg Zakopane. „Malarstwo to, obok rzeźby, pasja mojego życia, ulubiony narkotyk, nałóg, sens życia. W swojej twórczości manifestuję niezależność i wolność tworzenia. Oddanie się idei sztuki jako ideałowi bezinteresowności, sposobowi wyrażania samego siebie” .

Magda Kędzierska

Tak pisze o swojej pracy ” Inversja powstała z chęci realizacji własnych marzeń i pasji. W liceum plastycznym im. Antoniego Kenara rozpoczęłam przygodę z rzeźbą w drewnie i glinie.
Na studiach drążyłam ten temat, zaś pod koniec magisterki szkoliłam swoje umiejętności
rękodzielnicze na Uniwersytecie Ludowym. To tam na nowo zakochałam się w ceramice. Poznałam różne techniki, które wykorzystuje np.: podczas warsztatów z dziećmi. Wszystkie swoje zainteresowania rozwijam godząc prace z wychowywaniem dzieci (co nie należy do rzeczy łatwych). Firmę traktuję jak moje trzecie dziecko i mam nadzieję że uda mi się właściwie ją wychować. Trzymajcie kciuki za powodzenie moich starań.” Inwersja to zajmuje się świadczeniem usług w zakresie: ceramiki, malarstwa oraz rzeźby. Jednocześnie to realizacja zainteresowań i marzeń. Zajęcia dla młodzieży: temat glina.

Małgorzata Majerczyk-Sieczka

Urodzona w 1972 roku w Zakopanem.
Edukacja:
Technikum Tkactwa Artystycznego im. Modrzejewskiej w Zakopanem – 1992 (specjalność Technik Tkactwa Artystycznego).
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie – 1994-1997.
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydział Artystyczny.
Dyplom licencjacki z wyróżnieniem w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna – 2010, dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa prof. Janusza Karbowniczka.
Dyplom magisterski w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały – 2012.
Liczne wystawy w Polsce i za granicą.
Udział w konkursach ogólnopolskich i zagranicznych.
Prace w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.
Od artysty
Prezentowane przeze mnie prace malarskie stanowią artystyczną realizację tematu: Świadomość + podświadomość + nadświadomość = człowiek.
Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi
wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania złożoności ludzkiej natury.
Analizując i jednocześnie próbując zrozumieć istotę człowieka, starałam się go przedstawić w swoich pracach malarskich jako kogoś, kto nigdy do końca nie może zostać określony jedną konkretną barwą. Zajęcia malarskie dla młodzieży: struktury.

Najnowsze

[td_block_12 modules_on_row="eyJhbGwiOiI1MCUiLCJwaG9uZSI6IjEwMCUifQ==" f_header_font_family="201" block_template_id="td_block_template_5" f_header_font_size="16" f_header_font_weight="700" show_btn="none" modules_category="image" show_date="none" show_com="none" show_author="none" image_size="" limit="2" ex_txt="#666666" cat_bg_hover="#e8b425" title_txt_hover="#e8b425" ajax_pagination="next_prev" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjI0IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" art_title="0" art_excerpt="10px 0" f_title_font_family="201" f_title_font_weight="600" f_title_font_size="eyJhbGwiOiIyMCIsInBvcnRyYWl0IjoiMTYifQ==" f_title_font_line_height="1.3" f_ex_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsInBvcnRyYWl0IjoiMTIifQ==" mc1_el="16" category_id="249" sort="featured"]