-8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Mikołajkowy Weekend na Gubałówce

- POLECAMY -

Mikołajkowy Weekend na Gubałówce

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na Mikołajkowy Weekend na szczycie Gubałówki w Zakopanem. W tym wyjątkowym dniu na każde dziecko w Krainie Światła w lśniących saniach będzie czekał Święty Mikołaj, który wysłucha wszystkich życzeń, a w worku pełnym prezentów dla każdego znajdzie jakiś drobiazg.

Najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez dzieci

Początek grudnia to czas, w którym dzieci w polskich domach niecierpliwie oczekują Świętego Mikołaja. Bez wątpienia, atmosfera mikołajkowa udziela się również dorosłym domownikom. Święto obchodzimy co roku 6 grudnia. Tradycją tego dnia jest obdarowywanie dzieci różnymi upominkami, np. słodyczami, zabawkami czy książkami. W tym dniu organizuje się liczne wydarzenia, podczas których ktoś przebrany za Mikołaja rozdaje dzieciom prezenty. Bez wątpienia każde dziecko z niecierpliwością czeka na Mikołajki, zastanawiając się, co też tym razem dostanie w prezencie od Świętego Mikołaja.

Zimowe iluminacje z widokiem na Tatry

Kraina Światła na Gubałówce to imponujące widowisko, które bez wątpienia z roku na rok przyciąga co raz to więcej Turystów i mieszkańców Podhala. Odwiedzając teren górnej stacji kolei PKL zobaczymy zapierające dech w piersiach rzeźby świetlne, które nie są przypadkowymi figurami. Są to rzeźby inspirowane historią Zakopanego, podhalańskim folklorem a przede wszystkim nawiązują do tatrzańskiej przyrody. Spotkać będzie można tutaj między innymi gazdę i gaździnę w odświętnych strojach, białego misia z Krupówek, kozice, świstaki i jelenią rodzinę. Bez wątpienia uroku i magicznego zimowego akcentu dodadzą ekspozycji dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji oraz wiele świątecznych dekoracji.

Kraina Światła na Gubałówce, sanie Świetego Mikołaja
Kraina Światła na Gubałówce, sanie Świetego Mikołaja

Mikołajki w Krainie Światła z widokiem na Tatry

Mikołajki z widokiem na Tatry będą trwały cały weekend! Kolej na Gubałówkę zabierze Was do bajkowej Krainy Światła:

  • w piątek, 6 grudnia o godzinie 12:00
  • w sobotę, 7 grudnia o godzinie 11:00
  • w niedzielę, 8 grudnia o godzinie 11:00.

Święty Mikołaj wysłucha wszystkich życzeń, a w worku może znajdzie dla każdego jakiś drobiazg. Będzie to niepowtarzalna okazja na bajkową podróż do Krainy Światła! Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy