10.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Ferie w Muzeum Tatrzańskim

Ferie w Muzeum Tatrzańskim

Ferie tuż, tuż… Jeśli wraz ze swoimi pociechami planujesz spędzić je w Zakopanem, mamy dla Ciebie i Twoich dzieci świetną propozycję! Ferie z Muzeum Tatrzańskim! Będzie ciekawie, twórczo i rozwojowo!

Ferie zimowe 2020 w Zakopanem

Bez wątpienia Zakopane to idealne miejsce na ferie zimowe. Miasto wychodzi na przeciw Turystom i Mieszkańcom regionu organizując liczne atrakcje zimowe. Poza atutami sportowymi, czyli jazdą na nartach czy snowboardzie, znajdziecie również wydarzenia kulturowe. Muzeum Tatrzańskie co roku, tak i tym razem serdecznie zaprasza na warsztaty feryjne dla dzieci.

Muzeum Tatrzańskie na ferie!

Tegoroczna oferta Muzeum Tatrzańskiego na ferie oferuje liczne warsztaty między innymi z malowania na szkle czy lepienie z gliny. Dzieci tym razem będą miały okazję poznać rośliny rosnące w Tatrach i na Podhalu – szarotke, krokusa, limbe. Dotkną kłujących świerkowych gałęzi, poznają zapach limbowych szyszek i przyjrzą się pod mikroskopem, jak wygląda „futerko” szarotki. Nie zabraknie również warsztatów poświęconych Koziołkowi Matołkowi. Warsztaty odbywać będą się w Galerii Sztuki XX wieku w Willi Oksza oraz w Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Będzie się działo!

Program warsztatów:

Góralskie inspiracje – stwórz własną regionalną pamiątkę

Wtorki: 14, 21, 28 stycznia, 13.00

Na warsztatach malarstwa na szkle za pomocą specjalnych markerów oraz farb każdy uczestnik wykona swój własny obraz. Dla młodszych uczestników przygotowana jest bezpieczna wersja szkła – pleksi.

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
Giewont – rzeźba niezwyczajna
Warsztaty bezpłatne.

Środy: 15, 22, 29 stycznia, 13.30

Podczas warsztatów, które towarzyszą wystawie malarstwa „Giewont kolekcja niezwyczajna”, będzie można stworzyć z gliny samoutwardzalnej własną interpretację Giewontu. Dzieło można zabrać ze sobą.

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
„Żeby kózka nie skakała…” – ferie z Koziołkiem Matołkiem

Czwartki 16, 23, 30 stycznia, 9.30

Warsztaty poświęcone zimowym przygodom Koziołka Matołka. Uczestnicy wspólnie przeczytają bajkę, zrobią szalik dla koziołka, a może wymyślą kolejne przygody tej wesołej kozy. Dla dzieci od 4 lat.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15
W zimowym lesie – botaniczne wzory inspirują cały rok

Czwartki 16, 23, 30 stycznia, 14.00

Podczas zajęć uczestnicy przyjrzą się roślinom rosnącym w Tatrach i na Podhalu – szarotce, krokusowi, limbie… Dotkną kłujących świerkowych gałęzi, poznają zapach limbowych szyszek i przyjrzą się pod mikroskopem, jak wygląda „futerko” szarotki. Zajęcia prowadzone są z zasuszonymi oryginalnymi roślinami, zielnikami i mikroskopem. Każdy uczestnik na pamiątkę wykona magnes z motywem botanicznym w postaci zatopionych kawałków liści i kwiatów.

Jak wziąc udział w warsztatach?

Należy pamiętać, że na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl. Na część warsztatów wstęp jest bezpłatny. Udział w pozostałych zajęciach to 12 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy