1.5 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Ferie w Muzeum Tatrzańskim

- POLECAMY -

Ferie w Muzeum Tatrzańskim

Ferie tuż, tuż… Jeśli wraz ze swoimi pociechami planujesz spędzić je w Zakopanem, mamy dla Ciebie i Twoich dzieci świetną propozycję! Ferie z Muzeum Tatrzańskim! Będzie ciekawie, twórczo i rozwojowo!

Ferie zimowe 2020 w Zakopanem

Bez wątpienia Zakopane to idealne miejsce na ferie zimowe. Miasto wychodzi na przeciw Turystom i Mieszkańcom regionu organizując liczne atrakcje zimowe. Poza atutami sportowymi, czyli jazdą na nartach czy snowboardzie, znajdziecie również wydarzenia kulturowe. Muzeum Tatrzańskie co roku, tak i tym razem serdecznie zaprasza na warsztaty feryjne dla dzieci.

Muzeum Tatrzańskie na ferie!

Tegoroczna oferta Muzeum Tatrzańskiego na ferie oferuje liczne warsztaty między innymi z malowania na szkle czy lepienie z gliny. Dzieci tym razem będą miały okazję poznać rośliny rosnące w Tatrach i na Podhalu – szarotke, krokusa, limbe. Dotkną kłujących świerkowych gałęzi, poznają zapach limbowych szyszek i przyjrzą się pod mikroskopem, jak wygląda „futerko” szarotki. Nie zabraknie również warsztatów poświęconych Koziołkowi Matołkowi. Warsztaty odbywać będą się w Galerii Sztuki XX wieku w Willi Oksza oraz w Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Będzie się działo!

Program warsztatów:

Góralskie inspiracje – stwórz własną regionalną pamiątkę

Wtorki: 14, 21, 28 stycznia, 13.00

Na warsztatach malarstwa na szkle za pomocą specjalnych markerów oraz farb każdy uczestnik wykona swój własny obraz. Dla młodszych uczestników przygotowana jest bezpieczna wersja szkła – pleksi.

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
Giewont – rzeźba niezwyczajna
Warsztaty bezpłatne.

Środy: 15, 22, 29 stycznia, 13.30

Podczas warsztatów, które towarzyszą wystawie malarstwa „Giewont kolekcja niezwyczajna”, będzie można stworzyć z gliny samoutwardzalnej własną interpretację Giewontu. Dzieło można zabrać ze sobą.

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
„Żeby kózka nie skakała…” – ferie z Koziołkiem Matołkiem

Czwartki 16, 23, 30 stycznia, 9.30

Warsztaty poświęcone zimowym przygodom Koziołka Matołka. Uczestnicy wspólnie przeczytają bajkę, zrobią szalik dla koziołka, a może wymyślą kolejne przygody tej wesołej kozy. Dla dzieci od 4 lat.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15
W zimowym lesie – botaniczne wzory inspirują cały rok

Czwartki 16, 23, 30 stycznia, 14.00

Podczas zajęć uczestnicy przyjrzą się roślinom rosnącym w Tatrach i na Podhalu – szarotce, krokusowi, limbie… Dotkną kłujących świerkowych gałęzi, poznają zapach limbowych szyszek i przyjrzą się pod mikroskopem, jak wygląda „futerko” szarotki. Zajęcia prowadzone są z zasuszonymi oryginalnymi roślinami, zielnikami i mikroskopem. Każdy uczestnik na pamiątkę wykona magnes z motywem botanicznym w postaci zatopionych kawałków liści i kwiatów.

Jak wziąc udział w warsztatach?

Należy pamiętać, że na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: [email protected]. Na część warsztatów wstęp jest bezpłatny. Udział w pozostałych zajęciach to 12 zł.

Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...

Kameralny i urokliwy wyciąg narciarski Ugory

Ugory to ziemie nie uprawiane od bardzo dawna. Jednak...