-8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Dreszcz adrenaliny na „Snowtubing Gigant Zakopane”

Zakopane Atrakcje Zima Dreszcz adrenaliny na „Snowtubing Gigant Zakopane”

Dreszcz adrenaliny na „Snowtubing Gigant Zakopane”

Zakopane Atrakcje Zima Dreszcz adrenaliny na „Snowtubing Gigant Zakopane”
POLECAMY

Zima to świetna pora roku na odrobinę ruchu. Najlepiej, jeżeli można go połączyć ze świetną zabawą na świeżym powietrzu. Do tego na pewno zachęca zimowa atrakcja „Snowtubing Gigant” w Zakopanem tuż pod skocznią Wielka Krokiew. Fantastyczna rozrywka dostarczająca pozytywnych endorfin i emocji zarówno najmłodszym, jak i starszym członkom rodzin, to także frajda dla grupy znajomych w każdym wieku.

Alpejska rozrywka w polskim wydaniu

Snowtubing jest jedną z odmian „tubingu”, czyli dyscypliny z dziedziny rekreacji, gdzie osoba zjeżdża wewnątrz rury po śniegu. Konkurencja narodziła się podobno już w latach dwudziestych XIX wieku w Alpach. Czynność przypomina jazdę na sankach, ale w specjalnych rurach, gdzie aby sprowadzić zjeżdżającego na metę wykorzystuje się siłę grawitacji. Niewielki poziom tarcia w czasie zjazdu pozwala na osiąganie znacznych prędkości, zwłaszcza na stromych zboczach. Ze względu na kształt rur śnieżnych do snowtubingu oraz pontonów wykorzystywanych do zjazdów kontrolowanie kursu i prędkości podczas trwającej jazdy jest niedopuszczalne.

Z górki na pazuuurki!

Aby podjąć się wyzwania zjazdu w „Snowtubing Gigant Zakopane” wystarczy usiąść na wybrany ponton i ześliznąć się do specjalnie przygotowanej, zakręconej śnieżnej rynny, a grawitacja zrobi za nas całą resztę. Rynna dochodzi nawet do 3 metrów wysokości, a sam zjazd ma 210 metrów długości. Dzięki temu opona błyskawicznie nabiera tempa, a zjeżdżający nie mają szans opanować nieokiełznanego „pojazdu”. Wielu ochotników dociera do mety tyłem lub bokiem. „Snowtubing Gigant Zakopane” po zmroku jest oświetlany, więc można komfortowo skorzystać z możliwości zjazdu w czasie długich zimowych wieczorów. Ta świetna zabawa dla dzieci i dorosłych ulokowana jest w Zakopanem pod Wielką Krokwią, a dokładnie na ulicy Bronisława Czecha 8.

Snowtubing Gigant Zakopane, wjazd wyciągiem na pontonie
Snowtubing Gigant Zakopane, wjazd wyciągiem na pontonie

Cennik biletów Snowtubingu:

  • 1 przejazd – 6 zł
  • 3 przejazdy – 15 zł
  • 5 przejazdów – 25 zł

Godziny otwarcia:

„Snowtubing Gigant Zakopane” otwarty jest w sezonie zimowym
Poniedziałek – niedziela: 9:00 – 20:00

Na zimowym szlaku

Gdy dość już będzie rozrywki i ruchu w „Snowtubing Zakopane” możesz odwiedzić niedaleko leżącą „Snowlandie”. Można spędzić tam fantastyczny czas z całą rodziną zwiedzając Śnieżny Zamek, Pałac Królowej Śniegu, zabłądzić w Labiryncie, nakarmić drapieżne ptaki i dzikie zwierzęta w Mini ZOO. Jeżeli jednak mało ruchu dostarczyła Ci zabawa w „śnieżnych rurach”, skorzystaj z inne atrakcji zimowej, stacji narciarskiej Gigant Zakopane pod Wielką Krokwią.

Stok narciarski Gigant

ul. Bronisława Czecha 4, 34-500 Zakopane
Tel: 602 107 207

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
ATRAKCJE

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Kolej Krzesełkowa na Wielką Krokiew

Jesteś fanem wysokości? Interesujesz się skokami narciarskimi? Chcesz poczuć...

Hotel Redyk Ski&Relax

Hotel Redyk Ski&Relax*** został wybudowany w stylu zakopiańskim, łącząc w ten sposób góralską tradycję z nowoczesnością.Najlepsze miejsce na narty w górach!

Rozkład jazdy Zakopane (PL) – Poprad (SK)

Rozkład odjazdów autobusów komunikacji międzynarodowej, z poszczególnych przystanków na...
- Reklama -
- Reklama -