12.1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Kraina Światła na Gubałówce w zimowej scenerii Zakopanego

ZakopaneAtrakcjeZimaKraina Światła na Gubałówce w zimowej scenerii Zakopanego

Kraina Światła na Gubałówce w zimowej scenerii Zakopanego

ZakopaneAtrakcjeZimaKraina Światła na Gubałówce w zimowej scenerii Zakopanego
POLECAMY

Kraina Światła, magiczne iluminacja na Gubałówce. Kto z nas nie lubi przyglądać się przystrojonym zimą choinkom i ulicom, które świecą tysiącami kolorowych światełek? Ten piękny, przywodzący na myśl Święta Bożego Narodzenia widok można zobaczyć każdego roku w Krainie Światła na zakopiańskiej Gubałówce. Najwyżej położona wystawa świetlna w Polsce zachwyca rzeźbami oraz przy dobrej pogodzie urokliwym widokiem na Zakopane.

Magiczne iluminacje na Gubałówce

Kraina Światła rozmieszczona jest na wznoszącej się nad centrum Zakopanego Gubałówce, czyli 1123 m n.p.m., co na pewno dodaje jej wyjątkowości. Trójwymiarowe świetlne rzeźby zajmują teren wokół górnej stacji kolejki, gdzie rozbłyskają blaskiem ekologicznych żarówek, każdego roku w coraz większej ilości. W czasie zimowego sezonu ekspozycja cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów i mieszkańców okolic. Goście wyjeżdżający koleją na szczyt Gubałówki nie kryją swojego zachwytu i oczarowania pięknymi iluminacjami, które przyciągają całe rodziny, a także stają się rozpoznawalne i popularyzują ośrodek Polskich Kolei Linowych.

Kraina Światła na Gubałówce
Kraina Światła na Gubałówce

Dzięki Krainie Światła Gubałówka żyje także po zmroku

Górna stacja kolei PKL wita na początku odwiedzających rzeźbami świetlnymi gazdy i gaździny w tradycyjnych strojach góralskich. Iluminacje zbudowane w Krainie Światła inspirowane są historią Zakopanego, podhalańskim folklorem oraz tatrzańską przyrodą. Corocznym elementem wystawy są nieodłączne symbole Zakopanego, jak biały miś z Krupówek, kozice, para górali, czy rozświetlony napis Gubałówka. Oprócz charakterystycznych dla tego miejsca rzeźb wśród ekspozycji spotkać można także zwierzęta tatrzańskie: świstaka, jelenia oraz alejkę z sarnami i wilkiem. Atmosferę magii i nastrojowości podkreślają iluminowane zarysy ośnieżonych wierzchołków Tatr oraz świąteczne dekoracje i płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji PKL.

Pozwól się oczarować

Kraina Światła jest wyjątkową zimową atrakcją, którą gdy zobaczy się raz, to co roku będzie się chciało wracać. Tym bardziej, że każdego roku PKL szykuje coraz to nowsze i większe iluminacje i rozświetla Gubałówkę nowymi formami i kolorami. Dodatkowo w czasie otwarcia wystawy organizatorzy prezentują towarzyszące pokazy. W sezonie 2019 inauguracja ekspozycji połączona była z teatrem ognia. Pokaz z elementami pirotechniki scenicznej oraz akrobatyką uzupełniony był charakteryzacjami i kostiumami w kolorach zimy i świątecznym nastroju.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia Krainy Światła na Gubałówce w Zakopanem. Atrakcje czynna jest od 19 grudnia 2020 do końca lutego 2021, na górnej stacji PKL na szczycie Gubałówki. Codziennie można ją zobaczyć od godziny 16:00, w godzinach pracy kolei.

Cennik 2020 i 2021

  • Wstęp jest bezpłatny.
Przedpołudnie z atrakcjami

Zanim wybierzesz się po zmroku do Krainy Światła na Gubałówce skorzystaj z innych zimowych atrakcji. Tuż obok dolnej stacji kolei PKL znajdziesz Góralski Ślizg. To fantastyczna zabawa na ogromnej ośmiotomowej zjeżdżalni. Na szczycie Gubałówki natomiast sprawdź ofertę Snow Zabawy. To idealna propozycja na integrację w czasie jazdy na skuterach śnieżnych, snow raftingu, snow tubingu oraz wielu innych zimowo – śnieżnych atrakcji.

Polskie Koleje Linowe S.A. Stacja Górna Gubałówka

34-500 Zakopane
Tel: 22 444 66 66

POPULARNE
ATRAKCJE

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Siła materii natury, to nie tylko góry – Galeria Hasiora

Koniecznie odwiedź Galerię Hasiora, w której znajdziesz około 150...

Apartamenty i Pokoje Willa Krzysztoforów

Szukasz noclegu z pięknym widokiem na Tatry i panoramę Zakopanego, to wyjątkowo unikatowe miejsce na taki wypoczynek w Zakopanem na Cyrhli.

Remont szlaków w Tatrach, komunikat o utrudnieniach na szlakach

Remont szlaków w Tatrach odbywa się dla zwiększenia komfortu...
- Reklama -
- Reklama -