14 C
Zakopane
środa, Lipiec 17, 2019
More
  Muzeum RetroManiak
  Zakopane Atrakcje Krupówki Reaktywacja, czyli Muzeum "RetroManiak"

  Reaktywacja, czyli Muzeum „RetroManiak”

  Bohaterowie bajek z ostatnich dekad, wyjątkowe ręcznie zdobione domki dla lalek, kultowe komputery takie jak: Atari, Commodore czy gry Mario Bros. Odszukajcie je w nowopowstałym Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „RetroManiak”, które znajduje się na zakopiańskich Krupówkach.

  Muzeum RetroManiak
  Muzeum RetroManiak, logo

  To niezwykłe miejsce zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Świat, który każdemu z nas kojarzy się z beztroską, radością i niezapomnianymi chwilami. A z jakimi postaciami oraz grami kojarzy się Wam Wasze dzieciństwo?

  Pośród setek eksponatów znajdą coś dla siebie fani polskich bajek: Bolka i Lolka, Pszczółki Mai czy Baltazara Gąbki oraz maniacy gier komputerowych.

  Na ekspozycji można podziwiać także kolekcję ponad 60 lalek z całego świata w strojach ludowych i regionalnych. Od dalej Japonii, poprzez Azję, Afrykę, Amerykę Płd., aż do krajów Europy.

  W Muzeum „RetroManiak” nie zabraknie również gratki dla fanów oldschoolowych komputerów i gier. Ponadto odwiedzający mogą spróbować swoich sił grając w największego na świecie Pacmana!

  To także znakomita podróż w czasie dla rodziców odwiedzających muzeum ze swoimi pociechami.

  Muzeum RetroManiak znajduje się przy ulicy Krupówki 4A w Zakopanem.

  Godziny otwarcia i cennik

  Czynne jest codziennie, w godzinach od 10 do 22.

  Bilet wstępu – 10 zł.

  Zobacz bogatą kolekcję, serdecznie zapraszamy!

  Muzeum RetroManiak

  ul. Krupówki 4a, 34-500 Zakopane
  Tel: 502 799 401

  Dodaj komentarz

  Powiązany post

  Kino Miejsce

  Kino Miejsce w Zakopanem – świeże miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego i Podhala

  Na kulturalnej mapie Podhala i Zakopanego od pewnego czasu pojawiło się nowe, niszowe kino na podbudowie kina Sokół, które już tu istnieje od początku poprzedniego stulecia. To kino Miejsce, które jest nie lada gratką...
  Wyprawy na quadach - Quadoo Adventure

  Quadoo Adventure – Zakopane wyprawy na quadach

  Szukasz pomysłu na prawdziwą przygodę podczas swojego pobytu w górach? Chcesz poznać Zakopane z zupełnie innej, piękniejszej perspektywy? Wybierz się na wyprawę Quadami! Prawdziwa, górska przygoda w Zakopanem z najpiękniejszymi widokami na Tatry, gwarantująca wyjątkowe...

  Najnowsze