17,1 C
Zakopane
środa, 5 sierpnia, 2020
More
  Zakopane Atrakcje Krupówki Reaktywacja, czyli Muzeum "RetroManiak"

  Reaktywacja, czyli Muzeum „RetroManiak”

  Bohaterowie bajek z ostatnich dekad, wyjątkowe ręcznie zdobione domki dla lalek, kultowe komputery takie jak: Atari, Commodore czy gry Mario Bros. Odszukajcie je w nowopowstałym Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „RetroManiak”, które znajduje się na zakopiańskich Krupówkach.

  Muzeum RetroManiak
  Muzeum RetroManiak, logo

  To niezwykłe miejsce zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Świat, który każdemu z nas kojarzy się z beztroską, radością i niezapomnianymi chwilami. A z jakimi postaciami oraz grami kojarzy się Wam Wasze dzieciństwo?

  Pośród setek eksponatów znajdą coś dla siebie fani polskich bajek: Bolka i Lolka, Pszczółki Mai czy Baltazara Gąbki oraz maniacy gier komputerowych.

  Na ekspozycji można podziwiać także kolekcję ponad 60 lalek z całego świata w strojach ludowych i regionalnych. Od dalej Japonii, poprzez Azję, Afrykę, Amerykę Płd., aż do krajów Europy.

  W Muzeum „RetroManiak” nie zabraknie również gratki dla fanów oldschoolowych komputerów i gier. Ponadto odwiedzający mogą spróbować swoich sił grając w największego na świecie Pacmana!

  To także znakomita podróż w czasie dla rodziców odwiedzających muzeum ze swoimi pociechami.

  Muzeum RetroManiak znajduje się przy ulicy Krupówki 48 w Zakopanem.

  Godziny otwarcia i cennik

  Czynne jest codziennie, w godzinach od 10 do 22.

  Bilet normalny – 12 zł
  Bilet rodzinny (dwie dorosłe i dwoje dzieci) – 35 zł
  Każde kolejne dziecko – 5 zł

  Bilet grupowy (od 12 osób) – 10 zł

  Zobacz bogatą kolekcję, serdecznie zapraszamy!

  Muzeum RetroManiak

  ul. Krupówki 48, 34-500 Zakopane
  Tel: 502 799 401

  ZOSTAW KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Powiązany post

  Kolej Linowo-Terenowa Gubałówka

  Kolej linowo-terenowa Gubałówka

  Jednym z symboli, miejsc charakterystycznych i największych atrakcji turystycznych Zakopanego jest Gubałówka i kolej linowo-terenowa prowadząca pod jej szczyt. Zwana czasem "atrakcją dla leniwych". To stąd podziwiać można charakterystyczną panoramą Zakopanego oraz Tatr znaną...
  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką

  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką

  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką to miejsce w samym sercu Zakopanego na placu tuż obok kolei linowo-terenowej na Gubałówkę, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Świetna rozrywka dla całej rodziny. Szereg atrakcji dla małych...