9 C
Zakopane
środa, Październik 23, 2019
More

  Papugarnia Zakopane – Droga do Olczy 11

  Zakopane Dla dzieci Papugarnia Zakopane - Droga do Olczy 11

  Spędzasz wolny weekend w Zakopanem? Pogoda nie dopisuje a dzieciaki się nudzą? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! Papugarnia, kawałek egzotyki pod Giewontem. Jest to niewątpliwie świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych.

  Żółw lądowy - PapugarniaZobaczycie tutaj liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. Od najmniejszych Lorys Górskich po wielkie Ary, które jak się postaracie pisną do Was słówko. Papugi to nie jedyna atrakcja obiektu. Zobaczycie tutaj również wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwną z Borneo i susły Richardsona. Czeka tutaj na was również ogromny żółw lądowy. Papugi można karmić, specjalnie przygotowaną karmą, którą zakupić można na miejscu.

  Ara – rodzaj dużych ptaków z podrodziny papug neotropikalnych (Arinae) w rodzinie papugowatych (Psittacidae). Obejmuje gatunki występujące w Ameryce Południowej[8]. Ptaki te osiągają 46–95 cm długości ciała i masę 285–1708 g[9]. W niewoli dożywają czasem nawet do 65 lat. Charakteryzują się bardzo długim ogonem, kolorowym upierzeniem oraz dużym, hakowato zakończonym dziobem. Gdy są podekscytowane, ich policzki mogą się rumienić. Dymorfizm płciowy praktycznie nie występuje. Odżywiają się owocami i orzechami (kruszą skorupę, a następnie wydobywają zawartość językiem). Łatwo się oswajają. Niektóre mogą uczyć się naśladować ludzką mowę.

  Papugarnia - papugi

  Lorysa górska (Trichoglossus haematodus) – gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich (Psittaculidae), zamieszkujący we wschodniej i południowo-wschodniej Australii, Nowej Gwinei i na wielu wyspach Indonezji. Została introdukowana w Perth w Australii Zachodniej, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w Hongkongu.

  Papugarnia - papugaPapugarnia znajduje się z dala od hałaśliwego centrum miasta. Ważnym atutem jest bezpłatny parking na posesji budynku. Wybierając się tutaj należy jednak pamiętać o tym, aby ubrać na siebie coś, na czym nie zależy nam aż tak bardzo. Zdarzyć się może, że papuga zrobi Wam dziurę w koszuli czy spodniach. Przed wejściem należy pamiętać również aby zdjąć z siebie wszelkie błyskotki typu pierścionki, kolczyki, zegarki, czy bransoletki. Warto mieć na uwadze też, żeby nie ubierać czegoś, co ma guziki. Papugi w mig je usunął swoim dziobem.

  Cennik i godziny otwarcia papugarni:

  Ceny biletów:
  normalny 19 zł / os.
  ulgowy 15 zł / os.
  dzieci do lat 2 – 0 zł

  Bilet rodzinny:
  1 dorosły + 1 dziecko 31 zł
  1 dorosły + 2 dzieci 40 zł
  2 dorosłych + 1 dziecko 44 zł
  2 dorosłych + 2 dzieci 56 zł

  Bilet grupowy:
  grupowy normalny (powyżej 12 osób) 15 zł
  grupowy ulgowy (powyżej 12 osób) 11 zł

  karma 3 zł

  Czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

  Papugarnia

  ul. Droga do Olczy 11, Zakopane
  Tel: 518 140 635

  Dodaj komentarz

  Powiązany post

  Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach

  Kościół Najświętszej Rodziny na Krupówkach

  Neoromański kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem na Krupówkach W samym sercu Zakopanego przy ulicy Krupówki znajduje się neoromański kościół pod wezwaniem Najświętszej Rodziny. Ten ważny dla Zakopiańczyków kościół stanowi sanktuarium chętnie odwiedzane przez pielgrzymów z...
  Myszogród Zakopane

  Co w zamku piszczy, czyli Myszogród Zakopane

  Co w zamku piszczy, czyli Myszogród Zakopane. Niezwykłe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Spędzasz wolny czas w Zakopanem? Poszukujesz atrakcji, które zachwycą każdego? Co powiesz na zaczarowany Myszogród? Tysiące uroczych myszek z całego zakątka...
  X