27 C
Zakopane
piątek, 7 sierpnia, 2020
More

  Papugarnia Zakopane – Droga do Olczy 11

  Zakopane Dla dzieci Papugarnia Zakopane - Droga do Olczy 11

  Spędzasz wolny weekend w Zakopanem? Pogoda nie dopisuje a dzieciaki się nudzą? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! Papugarnia, kawałek egzotyki pod Giewontem. Jest to niewątpliwie świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych.

  Egzotyczny świat

  Żółw lądowy - PapugarniaZobaczycie tutaj liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. Od najmniejszych Lorys Górskich po wielkie Ary, które jak się postaracie pisną do Was słówko. Papugi to nie jedyna atrakcja obiektu. Zobaczycie tutaj również wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwną z Borneo i susły Richardsona. Czeka tutaj na was również ogromny żółw lądowy. Papugi można karmić, specjalnie przygotowaną karmą, którą zakupić można na miejscu.

  Gatunki papug

  Ara – rodzaj dużych ptaków z podrodziny papug neotropikalnych (Arinae) w rodzinie papugowatych (Psittacidae). Obejmuje gatunki występujące w Ameryce Południowej[8]. Ptaki te osiągają 46–95 cm długości ciała i masę 285–1708 g[9]. W niewoli dożywają czasem nawet do 65 lat. Charakteryzują się bardzo długim ogonem, kolorowym upierzeniem oraz dużym, hakowato zakończonym dziobem. Gdy są podekscytowane, ich policzki mogą się rumienić. Dymorfizm płciowy praktycznie nie występuje. Odżywiają się owocami i orzechami (kruszą skorupę, a następnie wydobywają zawartość językiem). Łatwo się oswajają. Niektóre mogą uczyć się naśladować ludzką mowę.

  Papugarnia - papugi

  Lorysa górska (Trichoglossus haematodus) – gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich (Psittaculidae), zamieszkujący we wschodniej i południowo-wschodniej Australii, Nowej Gwinei i na wielu wyspach Indonezji. Została introdukowana w Perth w Australii Zachodniej, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w Hongkongu.

  Papugarnia - papugaPapugarnia znajduje się z dala od hałaśliwego centrum miasta. Ważnym atutem jest bezpłatny parking na posesji budynku. Wybierając się tutaj należy jednak pamiętać o tym, aby ubrać na siebie coś, na czym nie zależy nam aż tak bardzo. Zdarzyć się może, że papuga zrobi Wam dziurę w koszuli czy spodniach. Przed wejściem należy pamiętać również aby zdjąć z siebie wszelkie błyskotki typu pierścionki, kolczyki, zegarki, czy bransoletki. Warto mieć na uwadze też, żeby nie ubierać czegoś, co ma guziki. Papugi w mig je usunął swoim dziobem.

  Cennik i godziny otwarcia papugarni:

  Ceny biletów:
  normalny 19 zł / os.
  ulgowy 15 zł / os.
  dzieci do lat 2 – 0 zł

  Bilet rodzinny:
  1 dorosły + 1 dziecko 31 zł
  1 dorosły + 2 dzieci 40 zł
  2 dorosłych + 1 dziecko 44 zł
  2 dorosłych + 2 dzieci 56 zł

  Bilet grupowy:
  grupowy normalny (powyżej 12 osób) 15 zł
  grupowy ulgowy (powyżej 12 osób) 11 zł

  karma 3 zł

  Czynne codziennie od 10:00 do 19:00.

  Papugarnia

  ul. Droga do Olczy 11, Zakopane
  Tel: 518 140 635

  ZOSTAW KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Powiązany post

  Illusion House Zakopane

  Illusion House Zakopane uwolni Twoją wyobraźnię

  Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie czasu w niebanalny sposób, koniecznie odwiedź Illusion House w Zakopanem. To miejsce, które gwarantuje świetną zabawę dzieciom, jak i dorosłym. Atrakcja nie dość, że całoroczna, to jeszcze w przytulnych...
  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką

  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką

  Centrum Rozrywki Pod Gubałówką to miejsce w samym sercu Zakopanego na placu tuż obok kolei linowo-terenowej na Gubałówkę, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Świetna rozrywka dla całej rodziny. Szereg atrakcji dla małych...