12.4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Wielobarwna kraina w Motylarni Zakopane

ZakopaneAtrakcjeCałoroczneWielobarwna kraina w Motylarni Zakopane

Wielobarwna kraina w Motylarni Zakopane

ZakopaneAtrakcjeCałoroczneWielobarwna kraina w Motylarni Zakopane
POLECAMY

Jeżeli chcesz się przekonać, ile kolorów tak naprawdę ma świat, musisz koniecznie odwiedzić Motylarnię w Zakopanem. To miejsce pełne fascynujących, wielobarwnych motyli z całego świata. Internet czy książki nie przekażą dosłownie piękna i życia tych stworzeń. Aby wzbogacić swoją wiedzę i pokolorować wspomnienia, zdecydowanie zajrzyj do Motylarni przy ul. Generała Andrzeja Galicy 8.

Motylarnia pomysłem na egzotyczną wycieczkę

Wchodząc do Motylarni poczujesz się, jakbyś był na egzotycznych wakacjach. Bujna, rajska roślinność sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Miejsce jest zadaszone, a więc nawet w szarą, deszczową pogodę, możesz miło, w cieple i kolorach spędzić czas. W Motylarni znajdziesz kilkadziesiąt gatunków żywych motyli, które swobodnie latają wśród odwiedzających. Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny, aby móc uwiecznić na zdjęciach swoją niezapomnianą przygodę. Miejsce jest ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy niezmiennie zachwycają się motylami w tak wielu kolorach, że często o ich istnieniu nie mieli nawet pojęcia. Dodatkowo zwiedzanie Motylarni gwarantuje bliskie spotkanie z tymi owadami, a nie przez szybę, czy gablotę wystawową. Motyle latają na tyle swobodnie, że mogą usiąść na Tobie, zwłaszcza na głowie lub ramionach, a także tuż obok Ciebie na jakiejś roślinie. W tym miejscu poczujesz się jak na wycieczce w lesie tropikalnym, a to dzięki roślinności, ciepłu, nieprzerwanej pogodzie i przede wszystkim motylom.

Kolorowa nauka w Motylarni

W zakopiańskiej Motylarni nie tylko obejrzysz przepiękne motyle i zrobisz im pamiątkowe zdjęcia. W tym miejscu poznasz także wiele ciekawostek i informacji o tych fantastycznych owadach. Dowiesz się tutaj, jak wygląda cykl życia motyla, od złożenia jaj, po studium dorosłych osobników. Zobaczysz poczwarki i przeróżne gąsienice. Poznasz bajeczne egzotyczne motyle, których rozpiętość skrzydeł osiąga prawie 30 cm. Zwiedzanie urozmaicają wykwalifikowani przewodnicy. To oni opowiedzą Ci fascynujące tajemnice owadów. Wzbogacisz swoją wiedzę, o miejsce pochodzenia wielu gatunków motyli oraz dlaczego mają one dwie pary skrzydeł. Odkryjesz sekret, czy owady te żyją tylko miłością i jak widzą świat. Dodatkowo poczujesz na własnej skórze klimat, w jakim one żyją i poznasz ciekawostki związane z ich zwyczajami. Nie może Cię tam zabraknąć!

Klimatyczna wycieczka

Po zobaczeniu Motylarni warto wybrać się też do Myszogrodu, gdzie zobaczysz mnóstwo myszek żyjących w specjalnie udekorowanych krainach. Ponadto możesz zwiedzić także Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, gdzie poznasz ciekawostki etnograficzne dzięki wystawie sztuki i historii naturalnej. Na koniec wybierz się do zakopiańskiego Aqua Parku, gdzie ciepła woda zrelaksuje Cię i odpręży, a swoim klimatem nawiąże do początku Twojej wyprawy – Motylarni.

Ceny biletów i godziny otwarcia rozrywki

  • Bilet normalny – 19 zł
  • Bilet ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18) – 14 zł
  • Dzieci do lat 3 – wstęp wolny
  • Grupy zorganizowane, wycieczki cena ustalana indywidualnie
  • Czynne: poniedziałek – niedziela – 10:00 do 20:00

Motylarnia Zakopane

ul. Generała Andrzeja Galicy 8, 34-500 Zakopane
Tel: 575 012 202

POPULARNE
ATRAKCJE

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi „Atma”

Człowiek renesansu żyjący w XX-leciu międzywojennym? To możliwe. Karol...

Domek Na Równi

Zabytkowy drewniany domek przeznaczony w całości dla jednej rodziny (maksymalnie 6 - 11 osób), położony w samym centrum na górnej równi krupowej.

Rówień Krupowa – Górna i Dolna Zakopane

Rówień Krupowa - ulubione miejsce wypoczynku i spacerów Zakopiańczyków...
- Reklama -
- Reklama -