18.1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Kolej Krzesełkowa na Wielką Krokiew

ZakopaneAtrakcjeCałoroczneKolej Krzesełkowa na Wielką Krokiew

Kolej Krzesełkowa na Wielką Krokiew

ZakopaneAtrakcjeCałoroczneKolej Krzesełkowa na Wielką Krokiew
POLECAMY

Jesteś fanem wysokości? Interesujesz się skokami narciarskimi? Chcesz poczuć to, co czują skoczkowie narciarscy siedzący na belce startowej w czasie zawodów i treningów? Koniecznie wsiądź na kolej krzesełkową „Wielka Krokiew” i sprawdź granice swoich nerwów. Weź ze sobą osobę towarzyszącą, żeby było raźniej.

Rzut oka na rys tradycji zimowego symbolu Zakopanego

Kolej linowa przy Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem jest niezbędnym elementem do dostania się na sam szczyt skoczni. Razem z nią tworzy Kompleks Wielkiej Krokwi, wchodząc w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich koordynowanego przez Centralny Ośrodek Sportu. Pierwsza kolej została otwarta w 1962 roku i była równoległa do trasy. W 2008 roku przeszła modernizację na kolej okrężną, linową z krzesełkami 2- osobowymi. Kolej „Wielka Krokiew” służy przede wszystkim do wywożenia na szczyt skoczni zawodników biorących udział w konkursach skoków narciarskich, takich jak: Puchar Świata, Puchar Kontynentalny, Puchar FIS, Letnie Grand Prix oraz Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich.

Koleją linową „Wielka Krokiew” na szczyt

Kolej krzesełkowa przy skoczni w Zakopanem wywozi też turystów na Wielką Krokiew. W okresach przejściowych, kiedy nie odbywają się zawody ani treningi obiekt jest popularny wśród turystów. Siedząc w 2- osobowych krzesełkach można sobie wyobrazić, jak czują się największe gwiazdy polskich i światowych skoków narciarskich, kiedy podążają na belkę startową. Na szczycie wybudowana jest platforma widokowa, z której rozciąga się wspaniały widok na Zakopane. Kolejką przemierza się trasę o długości 356.8 m, a różnica wzniesień wynosi 133 m. w czasie przejazdu, ale i na platformie na szczycie skoczni można nacieszyć oczy widokami górskiego krajobrazu. Wyjazd wyciągiem linowym „Wielka Krokiew” jest wielką atrakcją całoroczną dla turystów, kojarzących Zakopane głównie ze skoków narciarskich. Zwaną też atrakcją dla leniwych, gdyż na skocznię możemy wejść pieszo. Przejazd zachwyca także tych, którzy lubią wysokości lub są po prostu żądni wrażeń. Przy górnej stacji kolejki znajduje się urokliwa kawiarenka oferująca napoje oraz domowe ciasto prosto z blachy.
Kompleks Wielkiej Krokwi znajduje się na ulicy Bronisława Czecha 1.

Godziny otwarcia atrakcji:
 • Styczeń do 5 luty 9:00 – 16:00
 • 6 luty i kwiecień 9:00 – 17:00
 • Maj 9:00 – 18:00
 • Czerwiec 8:30 – 19:00
 • Lipiec i sierpień 8:30 – 20:00
 • 1-16 Wrzesień 8:30 – 19:00
 • 17-30 Wrzesień 8:30 – 19:00
 • Październik 8:30 – 18:00
 • Listopad i grudzień 8:30 – 15:00
Ceny biletów na wyciąg:
 • Bilet normalny – 15,00 zł
 • Bilet ulgowy – młodzież szkolna, studenci do 26 lat, osoby niepełnosprawne (po okazaniu ważnej legitymacji) – 10,00 zł
 • Opiekunowie grup, przewodnicy – 5,00 zł
 • Bezpłatnie – dzieci do ukończenia 3 roku życia

Moc wrażeń w pobliżu Wielkiej Krokwi

Gdy już skorzystasz z atrakcji oferowanej przez kompleks Wielkiej Krokwi i sprawdzisz kolej krzesełkową na jej szczyt, skorzystaj z sąsiadującego ze skocznią zimowej atrakcji „Snowtubing Gigant Zakopane” lub latem „Summer Tubing”. Czeka Cię tam niesamowicie ekscytujący przejazd śnieżnymi rurami na pontonach. Po takich wrażeniach możesz też zrelaksować się i pospacerować po lodowej krainie w pobliskiej „Snowlandii”. Znajduje się tam Śnieżny Labirynt i Śnieżny Zamek oraz kilka dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Wielka Krokiew

ul. Bronisława Czecha 1, 34-500 Zakopane
Tel: 18 263 26 60

POPULARNE
ATRAKCJE

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród” w Zakopanem

Tatrzański Park Edukacyjny pod skocznią w Zakopanem to wyjątkowe...

Willa Świdrówka, miły wypoczynek

Szukasz miłego wypoczynku pod Tatrami? Odwiedź nocleg z regionalnym wystrojem wnętrz poczują unikalną atmosferę naszego regionu.

Sen o starym Zakopanem

Śniło mi się przed-wojenne Zakopane. Nad drewnianymi Krupówkami unosiły...
- Reklama -
- Reklama -