10.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Odwrócona perspektywa w Domu do góry nogami

Odwrócona perspektywa w Domu do góry nogami

Wydaje Ci się, że świat stanął na głowie? A co, jeśli to Ty masz odwrócony punkt widzenia? Tutaj to nie ma znaczenia. W Domu do góry nogami wszystko jest odwrócone, przekręcone i stoi na głowie. Atrakcja ta sprawia, że dzieci i dorośli bawią się jakby mieli po tyle samo lat i byli z jednego pokolenia. Zobacz świat na opak.

Dom do góry nogami, pokój
Dom do góry nogami, pokój

Świat na głowie w zakopiańskiej atrakcji

Dom do góry nogami, to atrakcja w Zakopanem leżąca w pobliżu Krupówek, przy ulicy Stanisława Staszica 14. Bez problemu można tam dotrzeć kierując się rozwieszonymi drogowskazami. Atrakcja dostępna jest przez cały rok. Odwiedzających zaskoczy ułożenie domu, który stoi na dachu, co z pewnością wyróżnia go z otaczającej zabudowy. Ten wyjątkowy obiekt pozwala na niecodzienną zabawę oraz odczucie nowych doświadczeń. Zaprojektowany jest tak, aby umożliwić odczucie innego oddziaływania siły grawitacji na człowieka. Dodatkowo ustawiony jest lekko z ukosa, co nie ułatwia chodzenia po nim, a utrudnia zachowanie równowagi. Dom do góry nogami wraz ze swoim wnętrzem stworzono w taki sposób, aby zmylić błędnik. Warto w nim zachować ostrożność, ponieważ odwrócenie o 180° oraz ustawienie go pod skosem odwracają naszą naturalną orientację przestrzeni.

Atrakcja z podłogą nad głową

Dom do góry nogami z podłogą nad głową
Dom do góry nogami z podłogą nad głową

Dom do góry nogami stoi na dachu, co sprawia, że w jego wnętrzu chodzimy po suficie, który spełnia rolę podłogi. Podłoga natomiast znajduje się nienaturalnie nad naszą głową. Ponadto zwiedzanie zaczynamy od pierwszego piętra, które w tym miejscu jest parterem. Jedyną normalną i prostą rzeczą w tej atrakcji są schody prowadzące na parter. W Domu do góry nogami zobaczymy typowe domowe wyposażenie, ale uwaga, będziemy je mieć nad sobą. Kuchnia wraz z lodówką i sprzętami przyczepiona jest do sufitu – podłogi. Podobnie łóżko, krzesła, kominek, toaletka – wszystko zobaczymy z perspektywy sufitu. Obrazy na ścianach wiszą oczywiście do góry nogami, a dywany i inne ozdoby znajdują się nad nami. W porządnym domu nie może też zabraknąć zasłon i firanek w oknach. Ale jak już wiadomo to również wisi na opak. Domek jest atrakcją dla dzieci i dorosłych, którym często się wydaje, że świat stanął na głowie. Tu naprawdę można to poczuć.

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek – niedziela: 10:00 – 20:00

Cennik 2020

  • Bilet normalny – 13 zł
  • Bilet ulgowy– 11 zł

Pozostając w „innym świecie”

Jeżeli zobaczyłeś już inny świat i nową perspektywę w Domu do góry nogami, wybierz się do miejsc, które utrzymają Cię w podobnym nastroju. Idealny do tego będzie Illusion House, który wprowadzi Cię w świat iluzji i nowych doświadczeń. Jeżeli lubisz być „lekko zagubiony”, a do tego ciekawi Cię rozwiązywanie zagadek, odwiedź EscapeRoom Zakopane, aby wydostać się z niecodziennej sytuacji. Tu możesz zostać piratem lub Alicją w Krainie Czarów, wybór należy do Ciebie.

Dojazd i kontakt

Dom do góry nogami

Stanisława Staszica 14, 34-500 Zakopane
731 774 897

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy