Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: czwartek 26 kwietnia 2018 Imieniny: Marii, Marzeny, Marceliny Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 10 14 ďż˝C | ciśnienie: 1015 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 8 km/h południowo-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

XIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Piotr Kyc

Udostępnij

"Zwierzęta Tatrzańskiego Parku Narodowego"- taki był temat tegorocznego Konkursu Wiedzy o Parku Tatrzańskim, jaki tradycyjnie zorganizowano w Szkole Podstawowej w Małem Cichem.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 38 uczniów z 19 szkół podstawowych Powiatu Tatrzańskiego. Wiedza uczestników była sprawdzana i oceniana na trzech etapach przez Komisję w składzie: Małgorzata Kot, Marek Kot, Jan Palider, Magdalena Roza. Równolegle do konkursu wiedzy zorganizowano konkurs plastyczny niosący ważne przesłanie o ochronie środowiska.

Na uczestników czekały atrakcyjne upominki a dla zwycięzców oprócz dyplomów Tatrzański Park Narodowy zafundował cenne nagrody plecaki, aparaty fotograficzne i wysokiej klasy sprzęt turystyczny. Po paru godzinach konkursowych zmagań dwuosobowych drużyn wyłoniono zwycięzców. Drużynowo i indywidualnie wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zakopanem Mateusz Gut i Mateusz Stachoń, którzy zostali przygotowani przez mgr inż. Włodzimierza Zielińskiego. Jest to już trzecie z kolei zwycięstwo uczniów z Harendy w tym konkursie. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej Mirosław Piszczek i Małgorzata Gil a trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Lasakowi i Karolinie Buzon ze Szkoły Podstawowej w Kościelisku.

W konkursie plastycznym Komisja najwyżej oceniła prace Anny Staszel i Małgorzaty Piszczek, uczennic Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

Podczas tegorocznego Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Fotograficzny - "Przyroda Naszej Okolicy", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Małem Cichem. Temat tegorocznego konkursu - "Las". Najlepsze prace wyłonione przez znanego fotograsfa Stanisław Gała zaprezentowano na pokonkursowej wystawie.

Podczas otwarcia wystawy zgodnie z regulaminem zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Poronin oraz Zakład Foto "PRO - ARTE" K. Morawetz w Zakopanem.

Za rok kolejna edycja konkursu do udziału w której zaprosił w imieniu organizatorów dyrektor szkoły w Małem Cichem Tadeusz Kliszcz. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy organizatorom za ciekawy pomysł na rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka.

Zwierzęta Tatrzańskiego Parku Narodowego

XIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Zakopane XIII  Konkurs Wiedzy o TPN

Laureaci XIII Konkurs Wiedzy  o TPN

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus